30
09
2019

Başlıkta belirtilip anlaşıldığı gibi genelde içerik de değilde ana sayfa ‘da yada diğer örneğin arşiv, etiket yada kategori gibi vb.. sayfalarda başlıkta belirttiğimiz gibi yazıları kısaltabilirsiniz yanlız kelime olarak değilde bizim paylaştığımız kod içeriklerinde ayarlama yapabileceğiniz harf sayısı kadar bir uzunluk yada kısaltma belirtebilirsiniz ben kodların içerisinde “666” harf uzunluğunda belirttim siz bunu istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Toplamda temanıza yerleştireceğiniz 2 ayrı kod var birincisi index.php yada diğerlerine ikincisi ise functions.php dosyasına eklemelisiniz buarada single yada page içerisine eklemenizi tavsiye etmem çünkü yazdığınız konu içerisinde yazıyı kısaltacaktır.

Bizim bu kod yayınlamamızın amacı kullandığınız tema içerisine değilde tema yaparken ve şekillendirilirken bu kodları kullanmak doğru olacaktır.

functions.php dosyasına ekleyeceğiniz kod hemen verelim.

Aşağıdaki kodda görüldüğü gibi bir alan boş ben burayı sildim ve boş bıraktım çünkü kendim temam da ayrı “devamını oku” linkini verdim eğer siz ” ” içerisini doldurursanız örneğin index.php sayfasında doldurduğunuz yazı cıkar ve tıklayan yazı içerisine yönlendirilecektir. Boşluk alana kod değilde yazı yazın harf yada sayı olarak çünkü link olarak gözükecektir.

function get_excerpt( $count ) {
	$permalink = get_permalink( $post->ID );
	$excerpt = get_the_content();
	$excerpt = strip_tags( $excerpt );
	$excerpt = substr( $excerpt, 0, $count );
	$excerpt = substr( $excerpt, 0, strripos( $excerpt, " " ) );
	$excerpt = $excerpt . ' <a href="' . $permalink . '"></a>';
	return $excerpt;
}

Şimdi ise index.php örnek verecek olursak content kısmının yerine aşağıdaki kodu yazın ve “666” yerine kaç harf gözükmesini istiyorsanız doldurun.

<p><?php echo get_excerpt(666); ?></p>

Hepsi bu kadar.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bir Yorum Yazın