WordPress Toplu Spam Yorumları Silmek phpMyAdmin

phpMyAdmin araçılığıyla wordpress için toplu olarak spam yorumları silebilirsiniz. Bir satırlık kodu phpmyadmin araçılığıyla sorgu olarak çalıştırdığınızda bir kaç saniye içerisinde işlem boyutuna göre spam yorumlardan kurtulabilirsiniz.

Önçe phpMyAdmin araçılığıyla veritabanınızı dışa aktararak yedek alınız. Aldığınız yedeğin güvenliliğini test edip ardından devam edelim.

Resimde görüldüğü gibi 194 adet spam yorum bulunmaktadır bu yorumları tek satır kod ile biraz sonra spam yorumlarımızı temizliyebilecez.

Aşağıdaki kodu phpMyAdmin girişi yaptıktan sonra veritabanı içerisine giriniz ardından SQL kısmına geliniz ve sayfa altındaki aşağıdaki kodu yapıştırarak GİT diyerek temizleme işlemine başlatabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi biraz önçe 194 spam yorumuzun olduğunu söylemiştik ve aşağıdaki resimde görüldüğü gibi 194 satırlık kodun işlem gördüğünü anlamış olduk.

WordPress admin panele giriş yaparak veya sayfayı yenileyerek tekrar spam yorumları kontrol ettiğimizde 0 (sıfır) landığını görebiliriz. hemen küçük bir görüntüde verelim.

Artık kodu da verelim ama kodda herhangi bir harf oynaması yapmayın yoksa aksi halde faklı kötü sonuçlara sunucunuzda veya sitenize de sebeb olabilirsiniz sonuç olarak kodda oynama yapmayarak kodu direk kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

DELETE from wp_comments WHERE comment_approved = 'spam'

Bu günlük de bukadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir