24
09
2018

HTTP ERROR 405 Hatası normal’inde HTTP ‘den HTTPS ‘e geçiş sırasında konuya yorum yapıldığında bu hata ortaya çıkar tam tersi ‘de olabilir yani HTTP ‘den HTTPS ‘ye geçiş yapıldığında gözükebilir. Bu demek sunucu ile sıkıntı oluduğuda anlamına gelmez sadece iletişim meselesidir. Şimdi ne demek istediğimi anlamışsınız dır ama çözüm için okumaya devam edin.Ben wordpress ‘de bu yazımızda kendim yaşadığım sorunu nasıl çözüme ulaşıldığını hemen başlıyalım.

Not: Sunucuda yada hostnginiz ‘den Domaine HTTP’den HTTPS ‘e geçiş yaptığınızda veya tam tersi oluştuğunda bu yazı bu konu için geçerlidir. Anlatım wordpress için anlatılmıştır.

Önçelikle aşağıdaki hatayı chrome den alıyorsanız devam edelim. Chrome dememin sebebi diğer tarayıcılarda farklı sorun cıktı ‘sı verebilir gösterebilir. Demem şu ki bir chrome tarayıcıda kontrol etmenizde fayda var.

Eğer hatanız buysa yine okumaya devam edin.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bizim wordpress admin panelinde ulaşmamış gereken yol.

Öncelikle admin paneline giriş yaptıktan sonra sol menüden “Ayarlar + Genel” kısmına gelin ve “WordPress adresi (URL)” ve “Site adresi (URL)” alanları eğer HTTP ‘den HTTPS geçiş yaptıysanız HTTP ‘nin önüne “s” ekleyerek HTTPS tanımlayın yada eğer HTTPS ‘den HTTP ‘ye geçiş yaptıysanız tam tersini yapın yani “s” harfini silin.

HTTPS ile tanımlanmış bir web sitesi alan aşağıdaki gibi gözükmektedir.

Ve son olarak HTTP olarak ‘da tanımlanmış bir cıktı göstermek istiyorum.

Bir konumuzun sonuna daha geldik eğer bu konu yardımcı olduysa olumlu yada olumsuz yorum yapmayı unutmayın.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bir Yorum YazınXHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>