WordPress Geçici Klasör Kayıp Hatası Çözümü

Bir kaç gün önçe kendi yaptığımız localhost programımızın üzerinde wordpress kurduk bir kaç saat önçe wordpress ortam menüsünden bir resim ekleme gereksinimi duydum ve sonuç olarak resim yüklemede başarısız oldum ayrıca resim formatıda jpg idi.

Biraz internet ortamında araştırma yaptım kullandığımız wordpress sürüm ise wordpress 5.5 dir araştırma sonucun da bir çok çözüme ulaştım yalnız tek çözüm ile bu sorunu aştım. Sebebini söyleyemicem çünkü ingilizce kaynakta wordpress desktek yakaladığım için anladığımız kadarı biraz sonra vereceğimiz ufak bir kodu php.ini içerisine eklediğinizde sorunun ortadan kaldığını görebiliriz.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi çıkan hatayı görebiliyoruz bu hatayı gidermek hemen resmin altından okumaya devam edebilirsinniz.

php.ini dosyası sunucunuzda birden fazla php.ini dosyası barınabiliir bu yüzden bir php dosyası oluşturup içerisine bir kaç kod ekleyip php.ini dosyasını bulabiliriz. Bunun için önçe ftp araçılığı ile ana dizine bağlanıp info.php dosyasını oluşturun eğer aynı dosya isminde var ise info2.php oluşturup devam edin ardından ftp araçılığı ile dosyayı herhangi bir not defteri ile açın ve aşağıdaki kodları not defterinize kopyalayıp kaydedin.

<?php
phpinfo();
?>

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra örneğin aşağıdaki gibi tarayıcınızda başlatın ve

http://localhost:8082/info2.php

http://localhost/info2.php

örnekte belirtildiği gibi kendinize göre browser de linkinizi yazıp çalıştırdıktan sonra php.ini dosyasnını hangi yolda bulunuyor görebilirsiniz.

php.ini dosyasını bulduğumuza göre artık geriye sadece aşağıdaki kodu php.ini dosyasını açıp en alta yapıştırmalısnız.

Not: Eğer aşağıdaki kod php.ini dosyasnında var ise kendinize göre editleyebilirsiniz.

upload_tmp_dir=/tmp

php.ini dosyasına yukarıdaki kodu ekledikten sonra apache yi yeniden başlatmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir