/
/
Windows Kişisel Bilgisayarınızı Korudu Çözümü

Windows kişisel bilgisayarınızı korudu başlıklı konumuzun anlaşıldığı gibi çalıştıramadığımız programlar hakkında bahsedicem. Ayrıca bir programı çalıştırdığımızda aşağıdaki gördüğünüz resimdeki gibi hata alıyorsanız bu durum uyumluluk ile ilgilidir yani virüs olarak düşünmeyin aklınızdan başka birşey geçirmeyin.

39

Aşağıda yazdığım gibi üstteki resmin yazılı yazıaşağıda okuyabilirsiniz.

windows SmartScreen tanınmayan bir uygulamanın başlamasını engelledi. Bu uygulamayı
çalıştırmak kişisel bilgisayarınızın güvenliğini tehlikeye sokabilir.

Bu program diye atlandırdığım SmartScreen konusu windows 8 den sonra bilgisayarlarımızın işletim sistemlerinden sonrra ortaya cıktı ve bu program herhangi program çalıştıdığımız zaman SmartScreen ortaya cıkarak uyumlu olup olmadığı görür ve yönetiçi olarak çalıştırmamızı ister veya direk program acılır. Eğer örneğin windows 10 ele alacak olursak herhangi bir program yukarıdaki gibi resimde gördüğünüz hata ile karşılaşırsanız;

Aşağıdaki örnek resmi inçeleyelim.

40

Eğer bu resimde gödüğünüz gibi “Yine de çalıştır” var. Bu yapabilmek ve programı sorunsuz çalıştırabilmek için Ek bilgitıklayın. Ardından Yine de çalıştır tıklayın ve programı çalıştırın kullanın.

Şimdi ise aşağıdaki resmi inçeleyelim.

41

Eğer programı çalıştıdıktan sonra tekrar bir uyarı verirse örneğin yukarıdaki gibi uyarı verirse Windows 10 ile uyumlu değildir. Ve programın yeni sürümünü kurmanız veya windows 10 ile uyumlu süümün cıkmasını beklemekten başka yapacak birşey kalmıyor.

Not: Yine de çalıştır dedikten sonra daha sonra programı kapatıp açtıktan sonra SmartScreen ortaya cıkmaz.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.