Windows 10 Temayı Kaldırdım Ve Eski İkonlar Görünmeye Devam Ediyor

Herhangi bir yerden tema kurmuş olabilirsiniz ve daha sonra kaldırma işlemini yaptığınız halde eski temanızın ikonları görünmeye devam edebilir bu durumda aşağıdaki adımları yaptığınız ve işlem sonunda bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda sorunuzun düzeleceğine eminiz tabi başka bir sıkıntınız yok ise.

Önçelikle Bu Bilgisayarım veya boş bir klasör açılır ardından üst bölmeden Görünüm tıklanır ve başka bir işlem yapmadan sağ tarafta bulunan Seçenekler kısmına tıklanır. Açılan pençereden üst sekmeden Görünüm sekmesine tıklanır ve “Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster” seçeneğini aktif ederek Uygula butonuna basılarak çıkılır.

Üst bölmedeki işlemi yapmamızın sebebi biraz sonra silmemiz gereken dll için yaptık çünkü dll uzantılı dosyayı aksi halde görmemiz mümkün olmayacağı için yukarıdaki işlemleri yapmak zorunda kalıyoruz isterseniz işlemler sonunda eski haline döndürebilirsiniz.

Şimdi ise windows 10 da sol alt tarafında bulunan arama bölmesine çalıştır yazarak uygulama pençeresini açalım. Aşağıda bulunan kodu çalıştır pençeresinin içerisine yazarak tamam butonuna basarak devam edelim.

%userprofile%\appdata\Local

Açılan pençereden aşağıdaki dll uzantılı dosyayı silelim.

IconCache.db

Sildikten sonra şimdi bilgisayarımızı yeniden başlatalım.

Eski tema yada ikonlarınızı sildiğinizden artık eminseniz ikonlarınız normal hale dönmüş olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir