/
/
Windows 10 Sürümlerini Orjinal İndir Microsoft

Windows 10 indirmediyseniz hemen indirin ve kurun windows diğer eski sürümlere göre daha performnaslı ve daha da gelişmiş özelliklere sahip windows 10 dur. Sanırım windows 10 dan sonra yeni bir üst sürüm cıkmayacağını microsoft bir konusma yaparak söyledi. Ama her nekadar cıkmayacağı üst bir sürüm olsada gelecekte neler olacağını henüz bilmiyoruz. Bu nedenle bu konuda net bir cevap yok. Kim bilir belki ismi farklı bir windowslar cıkar kim bilir belkide hepimiz gelecekde linux kullanıcısı oluruz.

Hemen konumuza dönecek olursak windows 10 sürümlerini microsoft üçretsiz dağıtmaktadır ayrıca lisansız kullanmak istiyorsanız bu durumda erkan boyutunu veya masaüstü arka plan resmini değiştiremiyorsunuz sadece bunlara benzer kısıtlama getirilmiş. Ama üçretsiz free programlar ile bunları aşabiliyorsunuz. Ama yinede lisanslı kullanmanızı tavsiye ediyorum ayrıca microsftun sınırlı gün kadar kullanıma aşmış olduğu yani verdiği lisanları da kullanabilrisiniz sitemizde bu lisanları dağıttım ve inçeleyebilirsiniz. Lisanlara ulaşmak için sitemizde arama yapabilirsiniz.

14

Windows 10 İndir

Şimdi ise microsoftun dağıtdığı iso dosyalarından bahsedelim. Önçelikle akttaki linke tıklayarak microsftun dağıtım yaptığı ya yükseltme yapın yada iso dosyasını indirip temiz kurulum yapma sayfasına ulaşalım.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

Yapabileceğimiz seceneklerimiz

Bu sayfada iki seceneğimiz var.

Birinci seceneğimiz eğer windows 10 altı sürüm kullanıyorsanız örneğin windows 7 den windows 10 yükseltme yapabilirsiniz. Ama bu durumu tavsiye etmiyorum. Çünkü temiz kurulum değil hem bazı durumlarda kurulumunuz yarıda hata verebilir yada kurulumda başarısız olursanız bu durumda eski windows sürümünü geri atacaktır yani geri gönderecektir sizi.

İkinci seçeneğimiz ise bir iso dosyasını indirmek olacaktır. Bu iso dosyasınız bir DVD veya Flash belleğe yükleyerek temiz kurulumu gerçekleştirme işlemini yapabilirsiniz. İkinçi seceneğimizi tavsiye ediyorum eğer daha önçe windows kurmadıysanız bilen birinden destek almanızı tavsye ediyorum çünkü windows yükleminin bu adımında bazı ayaralar yapmamız gerekiyor. Eğer daha önçe windows kurmaduysanız yada yükseltme işlenini birinçi adımı gerçekleştirebilirsiniz.

Temiz kurulum hakkında

Peki indirme işlemi veya temiz kurulum nasıl olacak.

Yukarıda bahsettiğim gibi temiz kurulum yapmak için iso dosyanı indirme şart ve sonraki adımlarıda etmek şart. Önçelikle yukarıdaki verdiğim sayfaya ulaşarak “Bir USB, DVD veya ISO oluşturmanız mı gerekiyor?” başlıklı altında MediaCreationTool.exe dosyasını indirin.

Windows 10 indirmek için yapılacaklar

Daha sonra bilgisayarınıza bu dosyayı kurun ve kurduktan sonra otomatik bir karşımıza kurulum yada indirme ekranı gelecek.

Buradan aşağıdaki gibi yükleme medyası oluştur diyin.

15

Daha sonra Dil , Sürüm ve Mimari yani örneğin 3 Gb dan fazla ramınız var ise 64bit sürüm seçebilirsiniz. Sürüm olarak ise Windows 10 Pro seçili olsun bu sürüm ev kullanıcıları için hazırlanmıştır. Dil ise Türkçeyi seçmeyi unutmayın sonra başınız ağrımasın.

16

Ve buradan ise ISO dosyasını seçerek ileri diyin.

17

bu adımda masaüstünü seçerek kaydet diyin.

18

Son olarak indirme durumunu takip edin ve eksiksiz kurulum için bilgisayaranızı kapatmayın ayrıca internet hızınıza bağlı indirme gerçekleştirilecektir.

19

Daha sonra

Bu adımdan sonra iso dosyasını bir DVD aracılığa yazıp veya flash belleğe yazıp kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Son Ve Not

Not: Bu sayfadan indirdiğiniz yani sizi yönlendirdiğimiz microsoft sayfasından indirdiğiniz iso dosyaları son günçellenmiş hali ile indirmektesiniz.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.