20
04
2018

Windows 10 1709 sürümünü kullandığımdan beri başım dertte habire örneğin bilgisayarımı sabah saatlerinde açtığımda bazen 2 saat sonra bazen 10 saat sonra bilgisayarım yeniden başlatıyordu durup dururken. Tabi bu saat aralığı değişiyor ve yeniden başlattıktan sonra bilgisayarı 2 3 gün kapatmadım bu sefer yeniden başlatmadı ne oluyorsa bilgisayarı kapatıp bir süre sonra açtığımda başıma bu yeniden reset atma olayı geliyordu. Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet dediğimde Olay Görüntüleyiçisine bakıp araştırma yapmama rağmen hatta yabancı kaynaklarda dahil hiç bir sonuç alamadım. Bu seferde acaba dedim windows imaj dosyasındamı sorun var bu sefer farklı yerden indirdim yine 1709 sürümü vardı ozaman en son cıkan neyse indirdim bunu denedim aynı sorun 3 gün sonra yine patlak verdi ve devamlı hergün aynı sorunu yaşadım. Aslında şöyle bir çözüm ile karşılaşmıştım ama buda çok ama çok tehlikeli bir adımdı çünkü bu adımda hemen alttaki resmi incelediğinizde göreceksiniz ki burada sistem hatası oluştuğunda bilgisayarı normalde yeniden başlatmak gerekirken bunu tam tersini yapıp sistem hatası olduğunda windowsun çalışmasını devam ettiriyoruz. Ha iş de bu durumda eğer bunu yaparsak yani resetlemeyi ortadan kaldırırsak donanımsal bir sorun olucak ve 1 parçanın verdiği hata ile tüm kasa içeriği güm olup yanacak. Bu yüzden bunu kapalı tutmak çok tehlikeli ve kasa içeriğinde 1 parcada sorun varken düzeltme yoluna gitmek varken hepsinden olmak var. Bu yüzden bu çözümü ne kadar tatmin edici olsa yada olmasa da bu çözüme çözüm demek doğru değil ve ben bu iş den vazgeçtim.

Bir kaç gün önce windowsun 1803 sürümü cıktı ve buna günçelleme yapanlar sistem bozuklukları ile karşılaştığını okudum bazı kaynaklarda hatta bazı sitelerde de yorumlarda günçelleme yaptım açılmıyor veya bazı simgeler kayboldu veya görev çubuğunun olmadığını söylediler farklı farklı kişilerce. sonuç olarak sıkıntı yaşıyanlar oldu ve bir kaç gün sonra günçellemelerin cıktığından sonra bu günçellemelerin düzeltildiğini açıklamalarında bulunmuşlar microsoft duyduğuma göre.

Sonuç olarak daha sona gelmedik ama son sürüm olan 1803 sürümü olan windows dosyasını iso imajını indirip bilgisayarıma kurdum ve aradan bir kaç gün geçmesine rağmen bilgisayarımı kapatıyorum ve bunu bilerek yapıyorum zaman zaman gördüm ki bu sıkıntılar kalmış her nekadar bazı sıkıntılarını görsemde birazdaha stabil olduğunu söyleyebilirim. Hatta birazda olsa ve performans farkını gördüm diyebilirim eskiye dayanarak. Eğer sizdede bazı sıkıntılar varsa bilgisayarınızda, şuanda en son sürüm olan 1803 sürümünü kurmanızda tavsiye ediyorum.

Hemen biraz önce bahsettiğim konu ile ilgili resim paylaşacağımı söylemiştim ve bunu da paylaşalım ve hemen aşağıda bazı sitelerden aldığım ss, resim yorumlardan bahsedelim.

Resimdeki alana nerden ulaştınız diyorsanız hemen söyleyelim

“Bilgisayarıma” sağ tık “Özellikler”

Solda “Gelişmiş sistem ayarları” çıkan pencereden

Üst kısımda sekmede “Gelişmiş” altında “Başlangıç ve Kurtarma” bölümünde “Ayarlar”

“Sistem hatası” alanında “Otomatik olarak yeniden başlat”

Bu şekilde istersek kapatıp yada açabiliriz ama dediklerimi unutmayın çok tehlikeli bir yöntem. Hatta yakından bir görüntü verelim.

Windows10 1709 ile bazı kişilerin internet ortamında yaşadığı sıkıntılarını sizler ile paylaşmak istiyorum tekrardan bu yorumlar 1709 için yapılmış yorumlardır bir kaçı ile yorumları gösterelim.

İlk önçe aşağıdaki yorumda gördüğünüz gibi bir kişi 1709 sürümünü nü laptop una kurduktan sonra ve windows 10 kullanıcı hesabıyla giriş yaptıktan sonra 15-20 saniye sonra kapandığını ve yeniden açmak zorunda kaldığını söylüyor ama eskisi 1511 windows 10 sürümünde böyle bir sıkıntı içerisinde olmadığını söylüyor.

Windows 10 bazen bir sorunla karşılaştı ve kapatılıyor yazısıyla karşılaşan bir dostumuz daha.

Ekran kartını tanıtamadığı için windows 7 ye dönmeye karar vermiş bir kişi.

Windows 10 kurup mause yani bizim dilimizle farenin çalışmadığını görünce windows 10 dan vazgeçmiş bir kişi daha.

Klavyenin yanlış basmasından microsofta isyan eden bir kişi.

Son olarak windows 10 için olan keylerinizde sıkıntı yaşıyorsanız buda bunun için bir arkadaşımız bilgi vermiş.

SON.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bir Yorum Yazın







XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>