/
/
Windows 10 Klasör Gezintisinde Ses Çıkartma

Windows 10’da klasörlerde dolaşırken Windows Xp deki gibi ses cıkma olayı yok. Windows Xp ile Windows 7’ye kadar windowsun işletim sistemini kurdurduğumuzda klasörler arasında dolaşırken kısa bir ses cıkardı ama nedense windows 10’da bu olay kapatılmış herhalde yada benim windows 10 makinemde bu olay yok bende nasıl yapılır olayına girerek araştırmalar yaptım. Sonuc olarak sizlerede bu bilgiyi vermek istedim.

Not: Bu sesi duymak için ses yüksekliği yüzde 12’den fazla olmalıdır. En azından klasörlerden dolaşırken ben bu sesi duymak için ses yüksekliği biraz fazla olması gerekiyor.

1. yol: Ekranınızda araç cubuğunda, sağ alt tarafında Hoparlör simgesine sağ tıklayıp Ses Efekti’ne tıklayıp ulaşabilirsiniz.

2. yol: Denetim Masasına ulaşıp sağ üst tarafında “Görüntüleme Ölçütü” var bunu “Küçük simgeler” yapıyoruz ve hepsi sıralanıyor buradan “Ses” simgesine veya yazısına tıklayıp Ses Efektilerine ulaşabiliriz. Birde ekran görüntüsü verelim.

75

2 yol ile Ses Efekti kısmına ulaşabilirsiz tabiki farklı yollarda var. Şimdi ise Ses Efekti kısmına geldiğimize göre şimdi burdan ise ortadaki alandan aşağı doğru inip “Dosya Gezgini” başlığını bulup hemen altında “Dolaşmayı Başlat” var ve buna ses efekti vermek için “Windows Gezinti Başlatma.wav” bulun ve uygula dedikten sonra tamam diyip cıkın. Birde görüntü verelim.

76

Artık klasörler arasında dolaşırken klasörlerin seslerini duyaçaksınız.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

1 Yorum - “Windows 10 Klasör Gezintisinde Ses Çıkartma”

 

  1. Deniz
    4 Ağustos 2019, 14:29 Cevapla

    Bende Windows gezinti başlatma .wav bulunmamaktır sizce ne yapabilirim?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.