Ekran Koruyucusu Ve Uyku Modunu Kapatma Windows 10

Windows sürümlerin de çoğunda uyumlu olan aşağıdaki seçeneklerde ekran koruyucusunu ve uyku modunu kapatmak için aşağıdaki sıralama ile plan seçenekli ayarlara gidilir.

  1. Ara
  2. Denetim Masası
  3. Görüntüleme Ölçütü: Küçük Simgeler
  4. Güç Seçenekleri
  5. Ekran ne zaman kapatılacağını seçin

Açılan pençerede iki seçenek göreceksiniz eğer uyku modu seçeneği yok ise ekran kartı driver kurmanız gerekiyor ekranı kapat seçeneğinde eğer belirlenen zamandan sonra ekran kararmasını istemiyorsanız hiçbir zaman olarak seçmeniz gerekiyor. Bilgsayarınızı belli bir zaman sonra uyku moduna almak istemezseniz aynı şekilde hiçbir zaman olarak seçmeniz gerekiyor.

Önçelik olarak ekranı kapat seçeneği uyku modundan zaman olarak düşük olmalı eğer uyku modunu zamanlama olarak düşük gösterirseniz ekranı kararma seçeğinin bir anlamı malesef kalmıyor.

Eğer masaüstü olarak bir bilgisayarınız var ise ekranı kapat seçeğini belli bir zamana ayarlamanız uyku modu ise hiçbir zaman demeniz doğru olacaktır.

Veya laptop var ise ekranı kapat seçeneğini 45 dakika uyku modunu ise 1 saate ayarlamınız doğru olacaktır tabi siz saat dilimini kendinize göre ayarlamanız doğru olacaktır.

Zaman diliminizi ayarlarken bilgisayar başından kalktıktan sonra 30 dakika sonra geliyorsanız 45 dakika veya 1 saat ayarlamak doğru olacaktır bu süre uzarsa zaten ekran karacaktır daha sonra uyku moduna geçecektir.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi biz her iki seçeneğini de hiçbir zaman olarak uyguladık.

Sizlerde kendinize göre tanımlamayı unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir