Windows 10 1703 Sürüm ile yeni nesil windows defender güvenlik merkezi yenilendi ve görsel tema ile yenilikler yapıldı. Bazı windows 10 kullancıları bazı sebeblerden dolayı windows defenderi kapaatmak istiyorlar bizde bu sayfada bunu alatıcaz hemde yeni nesil windows güvelik duvarı uygulaması yani programı için. Yazımı sonuna kadar okuyup düzenli uygulama sıralamasını yaparsanız bu windows defender den kurtulabilirsiniz.İsterseniz hemen adımlarımıza başlıyalım.

Bu arada window 10 işletim sizteminizi yeniden başlatsanız dahil bir daha windows defender acılmaz.

Ben aslında c diskinde yer alan windows defender silmeye kalktım bu sefer windows çöküp durmaya başladı sakın sizde benim gibi bu hataya düşmeyin ve şimdi anlatıcağım örneği takip edin.

Önçelikle benim kendi bilgisayarımda denediğim windowsun sürümünü sizler ile paylaşıyorum.

Sürümünüzü sizde öğrenmek istiyorsanız. Aşağıdaki kodu başlat çubuğunun yanındaki uygulama arama yerine yazarsanız sonuca varırsınız.


winver

1. Adım Regedit Ayarlarında Değişiklikler

Önçelikle “regedit” başlatın ve aşağıdaki sıralamayı geçiş yapın ve daha sonra açıklamayı okuyun.

Not: Önçeden 32 bit ile yapılıyordu artık 64bit ile yapmanız gerekiyor.

Bu sıralamanın sonuna gelin.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender

Daha sonra

QWORD (64 bit) Değeri

oluşturun ve adını

DisableAntiSpyware

yapın değerini ise

1 onaltılık

yapın

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ve 2. adıma geçin.

2. Adım Bilgisayar Yönetimi “Hizmetler” Kontrol Etme

Masaüstü bilgisayarıma sağ tıklayın ve “Yönet”e tıklayın. Daha sonra Sol sekmede “Hizmetler ve Uygulamalar” sekmesine tıllayın buradan “Hizmetler” bölümüne tıkladıktan sonra sağ sekmede bir çok hizmet seçenekleri acılacak.

Buradan “Windows Defender Gelişmiş Tehdit Koruması Hizmeti”ne baktığımız’da sağ tıklayıp “özellikler” dediğimizde “Hizmet Durumu = Durduruldu” ibaresini görebilirsiniz. “Başlangıç Türü” ise “Elle” ibaresini görebiliyor olmalıyız.

Not: Bunları kendiniz kapatamazsınız.

3. Adım Başlangıçta Çalıştırmayı Kapatma

Başlangçda çalıştırmayı kapatmak için “Görev Yönetiçisi”ni açınız daha sonra “Başlangıç” sekmesine gelin buradan başlangıçda açılan yani çalıştırılan programları görebilirsiniz bizim işimiz windows defenderi kapatmak bu yüzden “Windows Defender notificaion icon” bulun ve sağ tıklayıp “Devre dışı bırak” dediğinizde bilgisayarı yeniden başlatın. Artık windows defender açılmayacaktır.

Not:Bilgisayarınızı açtığınızda windows defender açılmış ise tekrar 3.Adım işlemini gerçekleştirin.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bir Yorum Yazın