Bu konu ile ilgili konu açmam ikinci diğer konu verdiğim yöntem ne hikmetse sonradan acılıyordu. Bende yeni yöntem buldum bu yöntem antivirüsü direk kapatıyor ve taramıyor engellemiyor. Aslında windows defenderi kapatmak doğru değil ama bazı durumlar olduğu için mecbur kapatmak zorunda kalıyor ve ardından herşeyi silmeyen antivirüs programlarına yöneliyoruz Benim önerebileceğim üçretsiz dağıtılan panda antivirüs panda free yazarsanız arama sayfalarına aramada cıkacaktır. Üstelik karantiye aldığı virüs yada virüs gibi algıladığı dosyaları geri yükleme seçeneği var. Yalnız bir not eklemek zorundayım bununla ilgili eğer panda antivirüs üçretsiz kurulumunu gerçekleştirirken windows günçellemeniz kapalıysa yüklemiyor ve başka bir adrese yönlendiriyor bu adresden ise indirip bu indirdiğiniz program ile yüklemeyi gerçekleştiriyorsunuz.

Neyse konumuz bu değil isterseniz konumuza dönelim. Windows defender antivirüsü kapatmak için aşağıdaki yolları izlemeniz yeterli. Ayrıca bizim burada yapacağımız işlem sadece antivirüsü kapatmak ve windows defender de diğer uygulamalar çalışmmaya devam edecektir. Bunlarıda Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet var buradan en aşağıda bulunan hizmetlerden kapatabilirsniz. Ama dikkatli olun ve sorumluluk kabul etmiyorum.

Şimdi başlıyalım önçelikle aşağıdaki kodu Çalıştıra yada windows 10 da sol atta bulunan başlat cubuğunun yanındaki arama yerinede yazabilirsiniz.

gpedit.msc

Üsteki kodu çalıştırdıktan sonra aşağıdaki yolu takip edin.

Yerel Bilgisayar İlkesi / Yönetim Şablonları / Windows Bileşenleri / Wİndows Defender Virüsten Koruma

Artık istediğimiz alana geldik isterseniz birde bu kısım için bir resim görüntü verelim.

Evet görüntüyü izlerken ne yapmamız gerekeni anlıyoruz aslında burda aşağıdaki yazıyı görüp üzerine tıklamanız yeterli. Ve yazıyı okumayı devam edelim.

Windows Defender Virüsten Koruma'yı kapat.

Bir kez daha görüntü verelim aşağıdaki karşımıza cıkan ekran yukarıdaki gibi var sayıyorum. Ve devam ediyoruz.

Şimdi bu ekranda normalde “Yapılandırılmadı” diye seçenek olur biz bunu “Etkin” dediğimizde Windows Defender Programında antivirüs içeriği kapatılmış anlık olacak. Şimdilik kesin çözüm bu windows defender içerisinde bulunan diğerleride önemli değil. Kendi adıma konusuyorum örneğin güvelik duvarı benim için önemli kapatılmasını uygun bulmuyorum

Bir yazınıın sonuna daha geldik son bir resimde ekleyelim ve konuyu kapatalım.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bir Yorum Yazın