Whatsapp’ı Açmadan Mesajlar Gelmiyor

Uzun zamandır web whatsapp kullanıcısı olarak telefonumuzun ekranı kapandığında masaüstü bilgisayardan web whatsapp kullanırken bağlantı kopuyordu biraz araştırma sonucunda bu sorunu ortadan kaldırdık.

Problem telefonumuzda bulunan uygu sorunundan olduğunu farkettik. Uyku problemini kapattığımızda bu sorunun ortadan kalkdığını farkettik.

Neyse hangi durum için kullanımı size kalmış ama unutmamanızda fayda olacağını düşündüğümüz konu var peki ne, uyku modunu kapattığımızda uygulamalarımızda kapanmayacağı için ve arka planda çalışmaya devam edeceği için şarjınız da fazladan gideceği yada biteceği unutmamanızda fayda var.

Şarj uyarısınıda yaptıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüleri samsung galaxy a7 üzerinden ekran görüntüsü bilgi amaçlı alınmıştır ve aşağıda bilgi için paylaşılmıştır.

Başta belirttiğimiz gibi whatsapp kapanma problemi uyku modundan dolayı kapanmaktadır.

Not: Uyku modu kapanması diğer uygulamalarıda kapsar.

Biz bu durumdan kurtulmak için uyku modunu kapatmamız gerekiyor.

Uyku modunu kapatmak için önçelikle ayarlar pençeresini açınız. Ayarlar pençeresinde Pil yazısını bulun eğer ayarlar pençeresinde ana pençerede Pil sekmesi yok ise sağ üst tarafında bulunan arama pençeresinden Pil diye aratma yapabilirsiniz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Pil pençeresine giriş yapınız.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Pil pençeresi içerisinde bulunan “Uygulama güç tasarrufu” altında bulunan “AYRINTI” butonuna basarak bir sonraki aşamaya geçebiliriz.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde güç tasarrufun açık olduğunu görebilirsiniz. Açık olarak görünen bu kısmı Kapalı yaparak bir sonraki aşamaya geçebiliriz.

Göründüğü üzere böylece Kapalı duruma getirdik.

Şuanda biz burada güç tasarrufunu kapatmış olduk bir diğer husus ise isterseniz bir uygulamanın güç tasarrufunu kapatma şansımızın da olduğunu belirtmekte fayda var ama bu durumda pek sağlıklı çalıştığını söyleyemeyiz.

Artık whatsapp’ı devamlı çalışır hale getirmiş olduk.

Eğer tekrar eski haline getirmek isterseniz aynı işlemlerin sonunda Kapalı olarak getirdiğimiz içeriği tekrar Açık hale getirerek eski haline döndürmüş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir