/
/
VMware Bridge Özelliği Normal İp Bağlama/Açma

Wmware üzerine bu çalışmamda bridge özelliğinden bahsetmek istiyorum.

VMware Bridge

Wmvare bridge özelliği ne dir ne işe yarar gibi sorulara çevap olarak şunları söyliyebilirim. Normalde wmvare kendi özel ağını oluşturarak kullanıma açıyor. Ama birde biridge özelliğini bize sunuyor bu bridge özellik kendi modemin ağındaki ip adreslerini wmvare ile kullanabilebiliyorsunuz. yani ip adresiniz 192.168.1.1 veya 192.168.0.1 yada 192.168.0.2 olarak modeme bağlanıyorsanuz bunun ağına wmvare bridge diyor. Umarım son çümlemde açıklayıcı olmuşumdur.

Peki bridge özelliğini aktif etmek için önçellike wmvare programını çalıştırdıktan sonra üst menüden Edit sekmesinden Virtual Network Editor… pençeresini açıyoruz açtıktan sonra içeriklerin kilidini açmak için ise Change Setting tıklıyoruz. Ve içeriğinin ayarlarını kendimize göre düzenleyebiliyoruz ama biz sadece bridge özelliğini aktif edeceğimiz için.

VMware Bridge

Add network

daha sona

VMnet11 12, 13, 8, 7, 6, 5, 4 vb..

oluşturuyoruz.

Not: Bu işlemi sadece bridge özelliğini aktif etmek için kullanıyoruz daha önçe birdge açılmış ise tekrar açmaya gerek yok büyk ihtimalle ile tekrar açamayabilirsiniz zaten.

Daha sonra örneğin elimizde iso dosyası var linux diyelim. Bu iso dosyasını eğer kurma dosyası ise kurulumu başlatmadan bridge özelliğiniz seçmelisiniz. Eğer WMvare dosyası ise yine başlatmadan bridge özelliğini açmalıyız.

Bunun için ise

9

Linux iso dosyasımızı başlatmadan açtık diyelim. setting kısmında network adapter girerek bridge özelliğini seçip cıkıyoruz.

Ve liux kurulumu başlatabiliriz.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.