9
10
2018

VM VirtualBox programını açıp daha önçe imaj dosyasını kurulu olmasını ve var sayıyoruz ve şimdi ise bağımsız hale taşınabilir hale getirip yapılandırmayı anlatıcaz. Bu konuda başlıkta belirttiğimiz gibi virtualbox da taşınabilir hale getircez şunu belirtmekte fayda var vdi dosyasını taşıdığımızda direk oynarsak ikinci kullandığımızda açılmıyacak yada vdi imaj dosyasının iso bağlı dosyayı istiyecektir. Bunların önüne geçebilmemiz için virtulbox programın bizim için önerdiği yolu izlicez.

Şimdi yapacağımız işlemi uygularken hatta bu yolu izlerken en sağlıklı yol bizim için bunu varsayıyoruz hatta yoksa 1 2 yöntem daha var.

Aşağıdaki resimde görükdüğü gibi menüden “Dosya >> Sanal Ortam Yöneticisi” açıyoruz.

Daha sonra tekrardan altta ikinci resimde görüldüğü gibi disk boyutu ile oynayabiliyoruz. Ama bizim işimiz optik diskler üst kategorisinde oluduğu için bu olana tıklıyoruz.

Tekrardan söyliyelim üst alanda “Optik diskler” alanına geldiğimizde iamjların iso isimlerini görebilirsiniz. Bu alanda “mause” fare ile üzerine gelip Kaldır… dediğimizde işlem tamam ‘dır. Ama bazen Kalır dediğimizde işlem görmez ozaman ilk önçe Bırak… daha sonra Kaldır… demek doğru olabilir.

Kaldırmak istediğinizde aşağıdaki gibi bir uyarı ile karşılaşacaksınız ve Kaldır… dediğinizde sonu iso ile biten uzantıyı kaldırmış olacaksınız.

Yazı Sonu…

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bir Yorum YazınXHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>