/
/
Üçretsiz WordPress Temalar 3 Farklı Renkte Biryoo Özel

Uzun süredir kullandım ve artık yayınlama zamanına geldiğini dşünüyorum css kodlarında bazı fazlalık kodlar olabilir ben olduğu gibi kendi özel kodlarımı kaldırıp linkini konu altında veriyorum.

Toplam da aynı yapıya bağlı üç tema var bunlar birbirlerinden farkı sadece renk kodlamalarıdır beyaz olan tema sabit yani stabildir. Diğer iki tema yı da sonradan sadece renkleriyle oynadım.

Not: Aşağıdaki özellikler sadece bazı önemli bilgilerdir siz kullanmadan önçe her php dosyasını kendinize göre düzenleyin.

Temanın eksi yanlarından biri sadece admin paneli yoktur.

Temaların diğer özellikleri

Font Awesome eklenmiştir özellikle header.php, index.php ve single.php gibi dosyalar da kullanılmıştır web sitesinden detayı nı inceleyip kullanabilirsiniz.

Temalar mobil uyumludur, responsive uyumludur.

Bir sayfanın nekadar okunduğu süre dahil.

Kaç kez okunduğu eklentisiz.

header.php dosyası hakkında…

Yine header sayfasında “awesome” özel sosyal iconlar kullanılmıştır diğerleri dahil.

title kod içerisindeki tema ismini değiştirmeyin yada tema klasör isminin adı ne ise onu title içerisindeki kod içerisine yazın yada değiştirin satır 18 de.

21 ve 22.ci satırda bulunduğu gibi images klasöründe bulunanan favicon ico dosyasını kendi ico dosyası ile değiştirin.

Yine 56.cı satırda bulunan logo.png dosyasının images klasöründe bulunan logo dosyasını kendi logo ‘nuz ile değiştiriniz.

Not: header.php dosyasını baştan aşağı inceleyip kendinize göre düzenleyiniz.

footer.php dosyası hakkında kısa bilgi

Alanı düzenlemeniz gerekiyor ya doldurun yada boş bırakın biz doldurduk ve düzenlemeniz kolay olsun diye dolu bıraktık. Ayrıca “footertopbotttom” aratıp ya css ile birlikte silin yada yine bu alanı doldurmanızı tavsiye ediyoruz özellikle.

not: footer.php dosyasını kendinize göre düzenleyin çünkü değişiklik getirilmesi gereken yada doldurulması gereken yerler var.

index.php ve diğerleri hakkında bazı ….

index.php de 18.ci satırda bulunan png dosyasını kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Düzenleme gereken başka bir kod içeriği yok ama yinede dosyaları gözden geçiriniz.

single.php ile page.php hakkında ….

single.php de 5.ci satırda adsense reklam alanı olarak ayrılmıştır.

93 ile 101 satır arasında bulunan feedburner email aboneliğini kendinize göre düzenleyin. Yada 90 ile 103 arasındaki satırları silin.

page.php dahil toplamda 5 page sayfası vardır bunlardan biri normal page.php sayfası diğerleri ek sayfadır. Bu ek sayfalarını olduğu gibi bırakıyorum ve düzenleyip admin panel sayfasından aktif edip düzenleyip kullanabilirsiniz.

functions.php

Ana Sayfada konu başlığın hemen solunda bulunmak üzere küçük ikon ekliyebilirsiniz. Bu ikonu admin panelde yeni yazı sayfası altından ekleyebilirsiniz.

Ufak bir kod ile admin panele email ile giriş engellenmiştir.

147.ci satırda bulunan google adsense için ayrılmış alanı doldurup single.php içeriğinde ilk ikinci paragraf ‘ta reklamınız gözükecektir.

Ana sayfa vb.. gibi sayfalarda düzenli özel sıralaması vardır. Bu sıralamaya 169.ci satırdan ulşabilirsiniz. Kaldırırsanız normal hale dönecektir.

Son…

Aşağıdaki bağlantılardan temaları tek tek indirebilirsiniz. Toplam da üç farklı tema vardır.

biryoo-plain-white.rar (25 indirme)

biryoo-plain-grey.rar (18 indirme)

biryoo-plain-darkish.zip (19 indirme)

Görüntüleri ise aşağıda….

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.