Evet yanlış okumadınız ve 50Gb depolama alanını veren bize bir site var. Bu siteyi web de açarak hatta telefonunuza ufak bir uygulama yükleyerekde mobilde kullanma şansınız var bu iş sadece aynı google drive gibi çalışmaktadır diğerlerinden tek farkı 50Gb alan vermesi ve bunu site anlaşmasına göre site kapana kadar yada kendilerin limitlerini değiştirine kadar bu süre boyunca kullanabilmenizdir. Ben siteyi şahsım adıma biraz güvenli buldum, bu site emin değilim ama daha önçede açıktı ve limitler kısıtlıydı ne oldu da limitleri fırlattılar bilmiyorum ama farklı site ile de yanılabilirim. Neyse bizimde işimize geliyor kullanmak için.

Site adresini veriyorum ama ilk başta size karışık gelebilir bu yüzden eğer sıralama değişmediyse aşağıdaki adımlları yinede gözden geçiriniz. Sonuna kadar okumanızda fayda var.

Web sitesi: https://www.allsync.com/

Cloud Web Sitesi: https://cloud.allsync.com/apps/files/

Free: 50Gb – Sınırsız gün

Masaüstü için bir uygulama indirerek de kullanma şansınız var tekrar söylüyorum çep telefonları için ve aynı şekilde web browser den de kullanma şansınız var masaüstü program için bir ekran görüntüsü vericem ama bunun için sayfanın sonuna doğru bakabilirsiniz.

Biz de size şimdi ilk önçe bir ekran görüntüsü verelim bu ekran görüntüsü sitenin ana sayfasıdır ve sonra kullanım ile ilgili bilgiye devam edelim.

Ana sayfanın görüntüsünün bir kısmını verdik asıl gelelim seçenekli karşılaştırmalara aşağıda ise hemen seçenekleri görebilirsiniz.

Karşılaştırmalarını da verdikten sonra aşağıda görüldüğü gibi birini seçebilir yada bizim amacımız üçretsiz olarak devamı göstermek.

Şimdi ise kullanıcı ismi ve parola girdikten sonra yine aşağıdaki gibi görebilirsiniz.

Devamında kullanıcı adımıza bir mail adresi bildirmek zorundayız ve bu mail adresine gelen kodu browsere yani tarayıcınıza dönüp onaylatmak zorundayız.

Bİraz önçe bahsetmiştik onay işlemini aşağıda gösteriyorum.

Mail adresine gelen onay kodu şu şekilde göstermek istiyorum.

Devamında ise isim soyad mail adresi ve tekrardan farklı şifre girerek ve bu şifreleme işlmende bir yada bir den fazla karakter noktalama harf ve sayı olmak üzere şifrenizi karışık oluşturmalısınız unutmamak için ise bir yere not edin aksi halde;

Evet yukarıda görüldüğü gibi alanları doldurduktan sonra aşağıdaki gibi bir pençere bizi karşılıcak ve devam edebilir bu arada mail adresinizi kontrol edin bazı bilgiler size gönderilecek.

Şimdi ise panelimizdeyiz. üst menüden My Cloud girin ve devam edelim.

Üst menüden My Cloud girişinden sonra aşağıdaki gibi bir alan bizi karşılıcak baştan free seçtiğimiz gibi bu yüzden otomatik hesap adandı ve devam edetmek için üzerine tıklayın.

Ve “Allsync Free (50 GB)” tıkladıktan sonra information vb.. gibi bazı bilgiler ile karşılaşcaz.

Şimdi üste görüldüğü gibi Cloud.Allsync.com adresine giriş için tıklıyalım ve kullanıcı bilgilerimizi girmemiz için bir panel karşılıcak.

Ve girişden sonra yine bizi bazı bilgiler karşılıcak. Aşağıdaki bir örnektir.

Artık paneldeyiz biraz uzun sürdü ama değdiğine inanıyorum.

Son olarak bu uygulamanın masaüstü programdan da resimler paylaşacağımı söylemiştim sözümüzü tutalım. Yanlız dikkat etmeniz gereken şey “NextCloud” uygulamasının indirip kurduktan sonra bağlanmak için önçe aşağıdaki adresi giriniz ve son slash “/” işaretine dikkat ediniz yoksa sizde benim gibi zamanınızı harcamak zorunda kalırsınız.

Son…

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bir Yorum Yazın