/
/
Türksatın Modem Açığından Modem Paneline Sızma

Donanım haber sitesinde türksat kablo kategorisinde gezinirken eski bir konuda bir kişi bu açıktan bahsetmiş. Ben şahsen kendi modemimimde denedim ve şaşırdım türksat kablo nasıl olurda böyle bir açığı görmezlikten gelir anlamış değilim bir üye sorusuna türksat kablo üyesi kullanıcısı cevaben şu numarayı arayarak bilgi verebilir alabilirsiniz diye bir yorum bırakmış kısacası açık bilgi bu konuda bilgi vermedi ve konu kapanmış.

Düşünsenize kablosuz dışarıya bağlantı veriyorsunuz direk modem paneli elinde ve bazı sıkıntılı durumlarda büyük sıkıntılara yol acar vb.. demem oki benim modemimde halen bu acık var ve korkarak kullanmaktayım çünkü modem üzerinden herhangi birşey yapım başımın yanmasına sebep olup bilincsizce kullanırsa işlem yaparsa kacak köcek yada aklınıza ne gelirse sorumlusu abone kimin üzerine kayıtlıysa sorumlu o kişi olacağı için yandık. Not: Diğer kısımlara girmiyorum.

Neyse ben size asıl amacım bu acıkdan bahsedicem. Önçelikle ben daha önçe giriş yapttığım içinmi dedim acaba giriş yaptım dedim ama yeni portable firefox yada google chrome portable indirdim ve denedim cerezler ile ilgili birazda araştırmamda mümkün olmadığını anladım. Yani şahsen direk modeme giriş yapabiliyorsunuz.

Benim modemimi merak edenler olabilir veya bu sayfada direk benim modemin sayfasına turksat sayfasında görebilirsiniz. CBW-383Z4 Link için tıklayınız.

Linki verdiğim modemde bu açık varken donanım haber sitesinde diğer kullanıcılarda aynı acığa maruz kaldıklarını yalan değilse bildirmişler. Tabiki bazı modemlerde ise bu işlem işe yaramıyormuş.

Bu konuda yazılacak birşey fazla yok biz sadece türksattan modemlerin günçellenmesi ve bu açığı kapatılmasını istemekten elimizden başka bir şey gelmez.

Modemin açığı şu şekilde aşağıdaki linki kopyalayın ve tarayıcınızın adres cubuğuna yapıştırın. Bunu yaparken türksat kablo müşterisi olmanız gerekmektedir. Diğer servis sağlıyıcılarında işe yaramaz.

Açığa yol acan link aşağıdaki RGContentFilter.asp linkidir bunu adres cubuğunda modem giriş linkinin sonuna yapıştırdığınızda kullanıcı adı ve şifre istemeden modeme düşeceksiniz panel açılacaktır.
/RgContentFilter.asp

İsterseniz türksat kablo müşterileri olan aşağıdaki bağlantıyı kullanarak direk modeme kullanıcı adı ve şifre istemeden giriş yapabilirler.
http://192.168.0.1/RgContentFilter.asp

Umarım yazı faydalı olmuştur. Bu konuda sizde denediyseniz alta yorum kısmına bir yorum bırakın. Bilgi amaçlı olumlu yada olumsuz diye.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.