/
/
Türksat Kablo İnternet Online İşlem Merkezi

Bugün sizlere türksat kablo abone olduğum hizmetler hakkında bilgi vericem. Türksat kablo online işlem merkezinde önçelikle abone olmalısınız ve 444 0 126 numaralı servisi arayıp internetden online işlem merkezi için şifre istediğinizden sizden mail adresinizi istiyecekler eğer istemezlersede e-mail adresiniz farklı ise email adresinizi günçellemesini isteyin daha sonra sizden bilgililerinizi doğrulamak için bir kaç bilgi isteyecekler. Ve size e-mail adresinize kullanıcı adı şifre gibi bilgiler mail adresinine gönderiyorlar. Bilgiler aradığınızdan sonra hemen gelmektedir gelmezse bir 6 saat bekleyin.

Buarada 444 0 126 abone merkezi üçretsizdir.

Türksat Kablo

Peki sonra ne olacak:
Şifre ile online.turksatkablo.com.tr sitesine giriş yaptıktan sonra örneğin kotanızı online takip edebilirsiniz. Veya türksat kablo diğer servislerinden yararlanabilirsiniz yine örneğin uyku yok paketini 9,90 TL fiyat karşılığında satın alabilirsiniz. Aldığınız paketler faturanıza yansımaktadır. Yine kullanıcı adı hariç şifrenizi değiştirme hakkına sahipsiniz. Dataylara değineceğim okumaya devam edin.
Ve daha çok bir bilgiyi online.turksatkablo.com.tr araçılığıyla öğrenebilirsiniz.

Öncelikle panelden bir resim yayınlayalım.

Alttaki resimde benim abone boyunca oluşumun kota bilgileri yer verilmektedir. Ve istediğimin ayında günlük kota bilgilerime resimde gördüğünüz “Kota Detay” linkine tıklayarak ulaşabiliyorum.

asdasdasd

Şimdide online hizmet merkezi sitesindeki detaylara girelim.

Kullanıcı Hizmetleri:

1) Bilgi Günçelleme.
Bilgi Günçelleme menüsünde, son erişim tarihi, müşteri id, t.c. kimlik no, adı, soyadı, email, çep tel, telefon ev, telefon iş, gibi bilgilere ulaşılabilir ve ayrıca mail adresinizi ve telefon numaranızı değiştirme hakkına sahipsiniz.

2) Bildirim Terçihleri:
Bu alanada ise telefondan, sms veya mail gibi size gelen bildirimleri yöneteceğiniz alan.

3) Veri İşleme İzni:
Size uygun teklifler veya avantajlar için sizi bilgilendirmesini isteyebilirsiniz. Bu alanı sizin sitelere girmenizin izleme gibi düşünmeyin.

4) Şifre Değiştirme:
Şifrenizi değiştirebilirsiniz. Şifrenizi en az 8 karakter büyük küçük duyarlı harfler ve noktama içermesi gerekmektedir. daha sonra giriş yaparken size gönerilen kullanıcı adını hatırlayama bilir veya ezberleyemeye bilirsiniz. Bu durum da  tc kimlik numaranızla ve değiştirdiğiniz şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Arıza Kaydı oluştur.

1) Genel Arıza Listesi:
Bu alanda arıza listesine ulaşabilirsiniz.

2) Arıza Kaydı Oluştur:
Bu alanda kullandığınız hizmetlerinde arıza varsa arıza kaydı oluşturabilirsiniz. Ayrıca 444 0 126 numaralı merkeze ulaşarakda arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

3) Arıza Listem:
Oluşturduğunuz arıza lsitenizi görebilirsiniz.

Fatura İşlemleri

1) Anlık Borç:
Şimdiki Ayın anlık borç bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

2) E-Fatura:
E-Fatura nedir önçelikle onun tanımını yapim size. E-faturaya geçiş yaptığınızda size fatura gelmek yerine, faturanızı mail adresinize göndermektedir. Özellikle de detaylı fatura isteyebilirsiniz panelden ve detaylı fatura sadece e-faturada üçretsizdir ama eve gelen faturaya detaylı fatura istiyorsanız, her detaylı fatura kağıt için bir miktar üçret kesilmektedir ve bu üçretlerde faturaya yansımaktaadır.

3) Fatura Sorgulama:
Bu alanda abone olan isim soyad ve tc kimlik numarasının abone başlangıçından bugüne kadar olan tüm fatura geçmişinizi öğrenebilirsiniz.

4) E-Makbuz
Benim e-makbuz hakkında bilgim olmadığı için bilgi veremicem. Bilginiz varsa yorum kısmına bırakırsanız sevinirim.

Hizmet İşlemleri

1) Mevcut Hizmetler:
Bu alanda mevcut hizmet listeniz sıralanmaktadır. Mevcut hizmetinizi değiştirebilirsiniz ama ben size önermiyorum çünkü hizmetinizi değiştirdiğinizde anlaşmanız bozulabilir veya kampanyalardan mağdur olabilirsiniz. Hizmetinizi değiştirdiğinizde yıllık sözleşmelerden mağdur olacağınız için cezalı duruma düşebilirsiniz dikkat edin.

Ayrıca servislerden yararlanabilirsiniz. Önçelikle turksatkablo.com.tr den servisleri inçeleyin ve size uygun servisi servis ekle diyerek de örneğin cuzi bir miktarda AKN Paket satın alabilrisiniz ve aldığınız paketler faturanıza yansımaktadır. Yansıyan fiyatları turksatkablo.com.tr web yani site üzerinden öğrenebilirsiniz. Ek hizmet satın aldığınız için faturanız ile ilgiliz cezai durama düşmezsiniz bir üste yazdığım gibi söz konusu olmaz.

Not: Servis satın alırken her ay aynı işlemleri gerçekleştirmelisiniz. Bu servis alma işlemi 1 “bir” aya mahsusdur. Bir kere alim 12 ay kullanim diye söz konusu değildir.

2) Hüzmet Satın Al:
İkinci bir hizmet satın alanabilir veya sinema paketleri gibi servislerden satın alabilirsiniz yararlanabilirsiniz.

3) Hizmet Ön İptal:
Bu alanda kullanıdığınız hizmetler ile ilgili “hizmet ön iptal” için detay sitededir. Yani siteye detaylı bilgi için ulaşabilirsiniz.

4) Detaylı Fatura Durumu:
Yukarıdaki yazımda birine bu konuya değinmiştim. Yine fatura talebinizde her sayfa 0,75 TL olarak fiyatlandırılacaktır ama E-Faturaya geçiş yaptığınızda üçret alınmayacaktır.

5) Kampanya bilgileri:
Faturanızın kampanya bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

6) Sözleşme Ve Taahhütname:
Faturanız ile ilgili sözleşmeyi bu alan da öğrenebilrisiniz.

7) Kota Takip:
Kotanızı aylık ve günlük olarak takp edebilirsiniz. Ayrcı geçmiş aylardaki kota bilgileride saklanmaktadır.

8) VOIP Takip
Tam bilmiyorum ama sabit ip adresi talep ettiyseniz sanırım bununla ilgili. Yanılıyor da olabilirim pek bir bilgim yok.

9) VOIP Rehber Sorgulama:
Bilgim yok.

10) Uydunet Paketleri:
Bu alanda hizmet aldığınız diğer servislerin dataylarına bu alanda ulaşabilrisiniz.

İletişim

Bu alanı İşitme engelli gibi vatandaşlarımızın kullandığı alan. Ayrıca “Engelsiz İletişim Hattı” olan 5126 numaralı SMS TALEP göndermeleri halinde söz konusu talep ve şikayetlerine yine SMS yolu ile yanıt alacaklardır.

Yada sizlerde kampanyalar, abonelik hakkına, öneri veya diğer başlıklı altında türksat kablo ile iletişim kurabilirsiniz.

Tüketiçi Şikayetleri

1) Yeni Şikayet:
Yeni şikayet formu altında hizmetleriniz ile ilgili şikayetlerinizi ulaştırabilirsiniz.

2) Şikayet Takibi:
Oluşturduğunuz şikayetlerinizi bu alanda görebilir, takip edebilir veya cevap verebilirsiniz.
Not: Bu alanı iletişimden gönderdiğiniz bilgileri bu alanda göremezsiniz. İletişimden gönderdiğiniz bilgileri e-mail adersinizden takip ediniz.

3) Şikayet Tekrarı:
Devam eden şikayetlerinizi görebilirsiniz.

Güvenli Çıkış

Eğer türksat online hizmet panelinde yapacak işleminiz kalmadıysa lütfen tarayıcı kapatma yerine öncelikle güvenli cıkış yapın. Sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.