Siteyi Yönlendirme Kodu Zamanlı Veya Zamansız

Bir sebeble siteyi yönlendirmek isteyebilirsiniz bu durumda ise size oldukca kullanışlı bazı kodlar gerekiyor. </header> önçesine bir iki satırlık kod ekleyerek bu işi kökten çözebilirsiniz. Uyarıda bulunmak isteriz ki kullanılabilir bir web sitesinde aşağıdaki işlemleri yapmanız uygun değildir.

Aşağıdaki uygulamaları yapmanız belli bir sebleriniz olabilir ama arama motorları için pek uygun olmayıp ziyaretçi kaybı yaşayabilirsiniz.

Aşağıdaki kod’da göründüğü gibi content karşılığı 0 verilmiş bu sayı saniye cisminden yazılmıştır eğer 0 sayısını 3 ile değiştirirsek web sitesi bağlantı oluştuğundan itibaren ve 3 saniyeyi doldurduğunda yönlendirme işlemi başlaması için istek gönderip yönlendirecektir.

Alttaki kodu </header> önçesine uygun yere ekleyin yönlendirecek adreside belirtin ve saniye kısmı ise kendinize göre editledikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Not: Örneğin header.php dosyasınızın içinde bulunan meta taglarınızın altına ekleyebilirsiniz.

<meta http-equiv="refresh" content="0;url=https://www.siteadresin.com/">

Bir kod daha paylaşmak istiyoruz yalnız bir önçekine göre bu kodumuzda sadece saniye olayı yoktur kodu web sitenize eklediğinizden itibaren web sitesine giriş yapıldığında istek gönderdiğinden itibaren yönlendirme olayı devreye girer.

Alttaki kod yukarıdakine göre farklıdır ama bir kaç görev eksik ile görevleri aynıdır.

Benzer koduda paylaşmadan önçe </header> önçesine eklemeniz gerektiğini bir kez daha söylememizde fayda olacağını düşünüyoruz.

<script type="text/javascript">
document.location="https://www.siteadresin.com/";
</script>

Bir dahaki sefere görüşmek dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir