6
02
2018

Raspberry pi 2 parça parça halinde satılmaktadır. Ebette set şeklinde de alınabilir ama yinede bu abaratları birleştirip hazır hale getirmek sizin elinizde. Baştan söylemek gerekir raspberry pi 2 de çok performans beklemeyin en azından raspberry pi 3 daha performanslı söyleyebilirim ve raspberry pi 2 ye göre fiyatları ise hemen hemen aynı diyebilirim cok ucuk bir fark yok. Neyse birazdan sıralayacağımız raspberry pi için gerekli set içeriği bizim bu yazıda kullanmanız gerekecek parçalar yada bu abaratlar yeterlidir. Başta belirtdiğim gibi parçaları birleştirmek gerekir dikkatlice.

Ben aşağıdaki siteden aldım ve memnun kaldım aşağıdaki linkten inçeleyip satın alabilirsiniz veya farklı bir sitelere güveniniz varsa istediğiniz yerden sipariş verebilirsiniz.

Kategorileri göz atmayı unutmayın.
https://www.robotistan.com/raspberry-pi-turkiye

1- Raspberry Pi 2

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi raspberry pi 2 budur. Raspberry pi 3 ile benzerliğinde fazla fark yok hemen hemen aynı görünümdedir. Aralarında buludut veya kablosuz gibi fark benzer seçenekler vardır. Yani şimdilik raspberry pi 3 yeni nesil diyebiliriz. Ama biz raspberry pi 2 üzerinden yola cıkacaz yazımızda.

2- Raspberry Pi 2 Muhafaza Kutusu

Muhafaza kutusu derken ufak defek darbelere karşı hem koruma hemde nasıl bir bilgisayarın kutusu yani kasası varsa aynı biçimde düşünebilir. Demem o ki sadece raspberry pi alıp muhafaza kutusunu temin etmeyip kullanmaya çalışırsanız raspberry pi yi bozma olasılığınız yüksektir. Projelerde bile muhafaza edilmektedir. Aşağıdaki resimdeki görüldüğü gibi muhafaza kutusu şeklidir.

3- Raspberry Pi 2 Adaptörü

Evet sırada ise bir adaptör gereklidir raspberry pi 2 yi çalıştırabilmek için raspberry pi 2 için uygun adaptör alınmalıdır bulundurmalıdır. Resimdeki ise bu sadece bir örnektir.

4- Raspberry Pi 2 16GB MicroSD 80MB/s Class10 Veya Daha Üstü, Veya 32GB microSDHC Class10 98MB/sn Veya Daha Üstü

Micro Sd kartınız ne kadar iyi ise okadar performansınız artar özellikle de gönderme yükleme ve indirme yaparken eğer miçro sd kartınız iyi ise bunu farkedeceksiniz hatta raspberrypi 2 ye ileriki yazımızda kuracağımız örneği ubuntu veya raspbian sistemlerinde işlem yaparkende fark edeceksiniz. Micro sd kart ise aşağıdaki gibi görülmektedir birden çok marka ve çeşitleri vardır.

5- Bilgisayarınızın MicroSD Kart desteklemesi veya MicrSD kart okuyucusu

Son olarak elimizde bir micro sd kart okuyucu bulundurmalıyız. Aslında bakarsanız bazı bilgisayarlarda kasanın ön panelinde usb’lerin bulunduğu yerde micro sd kar okuyucusu bulunur tabi nadir de olsa eğer yok ise bir micro sd kart okuyucusunu temin etmelisiniz tek kart okuyuculu fiyatları micro sd kart için uygun fiyata alabilirsiniz bir çok alış veriş sitelerinde mevcut tabi güvenli sitelerden alışveriş yapmayı unutmamak lazım. Herneyse aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bahsetdiğim micro sd kart okuyucusunu görebilirsiniz.

Devamı gelecek…

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bir Yorum YazınXHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>