Bu yazımızda phpmyadmin üzerinden kullanıcı açmayı ve bu kullanıcıya veritabanı oluşturcaz. İlk başta karışık gelebilir ama hiç de karışık değil zaten aşağıda bunlar ile ilgili resimde paylaşcam ve yazılı bir şekilde de paylaşcam.

Genel ‘de bu işlemler VPS vb.. gibi sunucular için geçerlidir.

Yapacağımız işlem phpmyadmin den root olup kullanıcı hesabı açmak ve buna veritabanı oluşturçaz.

phpmyadmin girişinde dil türkçe yapın ve root olarak parolanızı girip phpmyadmin kontrol panelini açınız. Birde resim verelim.

İkimci kısım ise aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşcaz.

Üçüncü kısım ise kullanıcı hesaplarına girin üstte bulunuyor ve açıldıktan sonra kullanıcı hesabı ekle ye tıklayın. Resimde altta.

Dördüncü bölümüz kullanıcı hesabı ekle bölümünde altındakileri doldduruyoruz. Kullanıcı adına phpmyadminde giriş için kullanıcağımız hesap adı ve anamakine adına “Yerel” yapın aksi halde dışarıya erişim acık olacaktır buda büyük bir sorun yaratabilir parola kısımda ise iki alanada aynı herhangi belirlediğiniz şifrenizi giriniz. Yine aşağıda bununla ilgili bir görüntü.

Beşinci bölümde ise yine devam ediyoruz. Dördüncü bölümde git dedikten sonra aşağıdaki resimde bulunan Genel bölümü açılacaktır biz buradam Veritabanına tıklıyoruz ve aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir veritabanı ismi giriyoruz ve sağ altta bulunan Git bölümüne yıklıyoruz.

Altıncı bölümde ise beşinci bölümde git dedikten sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir yetki verme izni ile karşılaşıyoruz ve buna biz tümününe işaretle diyoruz ve git tıklıyoruz.

Yedinci bölümüzde ana sayfaya gelip veritabanı alanı altında beşinci bölümde hangi veritabanı ismi oluşturduysanız bu yedinci bölümde de veritabanı altında aynı veritabanı ismini oluşturuyoruz.

Sekizinci bölümde ise root girişinden cıkıp artık phpmyadminde oluşturduğunuz kullanıcı hesabı ile ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Dokuzuncu bölümde ise veritabanı kontrol edelim eğer bir ihtimal oluşturulmamışsa aynı veritabanı ismini buradan oluşturuyoruz ve veritabanı oluşmuş ise aşağıdaki resimde görüldüğü gibi hiç bir sorun kalmamıştır.

Bitti.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.