10
06
2018

Video izlerken yada oyun oynarken görev çubuğu altta kalıyor gözüküyordu bunu çözümünü bir süre sonra karşıma cıktı ve sizler ile bu sorunu çözümünü paylaşmak istiyorum. Biraz sonra altta vereceğim çözümü uyguladığınızda problem ortadan kalkacaktır.

Ayrıca örnek verecek olursak bir iki problem içim çözüm değil bu mesela resim indirdiğinizde masaüstünüzde sol üste bulunan çöp kutusu veya bilgisayarım gibi simgeleriniz olduğu bölgede indirme yaptığınızda normalde en sonra dosya yada klasörünüzün altında bulunurken en üste indiriyor ve dosyalarınız yada klasörlerinizde en altta kayıyor.

İkinci örnek daha verelim ve video izlerken ister tarayıcıda olsun isterseniz indirip media player ile izlerken görev çubuğu altta kalıyor. Yine aynı işlem bunun içinde geçerlidir.

Üçüncüsü ise yine bir üsteki gibi oyun oynarken görev çubuğu altta kalıyor gözüküyor. Ama bir dakika eğer sadece 1-2 oyunda olup da diğerlerinde olmuyorsa burada başka bir sorun ortaya çıkıyor. Yani demek istediğim bu tek sorun bu yazıdaki çözüm olmaya bilir sadece bir ihtimal.

Bildiğiniz gibi ekranın sağ tarafında bulunan bildirim çubuğu bazen ya cok geç bildirim uygular yada bazı bildirimleri bildirim yerinde gösterir ama bildirim çubuğu açılmaz. Bunun için aynen birazdan aşağıdaki uygulamaları gerçekleştirdiğinizde bir ihtimal yine çözüme ulaşırsınız.

Bir çok problemler içinde bulunan bu uygulamayı yaptığınızda çözüm olabilir. Denemekte fayda var ve bu işlemin zararı yoktur.

Aşağıdaki uygulamayı yaşadığınız problemlerden kurtulmak için;

Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Wimdows 7 İçin Geçerli

1 . Görev Çubuğuna Sağ Tıkla
2. Görev Yöneticisi
3. Ayrıntılar Kısmına Tıkla
4. ”Explorer.exe ” yazısını Bul ve Seç
5. Delete Tuşuna Bas, Çıkan Soruya Evet de.
6. Dosya Seçeneğine Tıkla
7. Yeni Görev Çalıştır
8. Explorer.exe Yaz
9. Enter Tuşuna Bas

Evet işlemler 9 basamaktan oluşuyor. Bunları yaptığınızda sorun problem kalmıyacaktır bu işlemleri yaparken sağlıklı bilgisayarınızda denemeyin sadece problemli bilgisayarlar için geçerlidir ayrıca biraz önce dediğim gibi bu işlemlerin hiç bir zararı yoktur.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bir Yorum YazınXHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>