/
/
OneDrive Depolama Alanı Limitlerindeki Değişiklikler

“Depolama alanı limitlerindeki değişiklikler” başlıklı bir mail aldım mail içeriğinde açıkca söylemek gerekirse 15Gb alan 5Gb alana düşmesiyle ilgiliydi. Yani açıkca söylüyorlarki 2016 yılın son aylarında limitinizi 5Gb alana düşüreceğiz. Tabiki bu microsoftun aldığı OneDrive için karar bence cok kötü olmuş yani açıkca söylüyorlarki bugüne kadar 15Gb alanı üçretsiz verdik artık 10Gb alanı geri alıyoruz diyorlar eğer kullanmaya devam etmek isterseniz, aylık depolama alanı üçret karşılığın da arttırabiliriz anlamına getiriyorlar. Neyse bu konuya fazla değinmicem. Ama bu iş gerçekten kötü oldu.

Çünkü OneDrive bir çok yerlerde kullanılıyor. En basit örnek vermek gerekirse Windows 10 da user yani kullanıcı girişi yaptıktan sonra ayarları oneDrive ye gönderek yedek alıyor. Daha sonra bu alan için de format çekildikten sonra tekrar windows 10 da giriş yapıldığında tüm ayarlarınız otomatikmen geri yükleniyor. Ben burada sadece örnek vererek OneDrive nin önemini anlatmaya çalıştım. Aynı şekilde bu eposta hesabınızın limitide 5Gb alan olarak hesaplamayıda söylemek istemiyorum.

Buradan OneDrive ye seslenerek limitlerinizi düşürmek yerine bu kararları almak yerine arttırma kararları alınız. Yoksa şirket olarak düşüşe geçeceğinizi hatırlatmak isterim. Çünkü tüm müşterileriniz daha cok üçretsiz alan veren şirketlere geçiş yapacaktır. Bunu dikkate alın yada bekleyin görün. Başta ben olmak üzere sizi kullanmaya bırakacağım çünkü 5Gb alan hiç bir kimseye yada bana dahi yetmez.

Neyse şimdi ise bana gelen e-postanın içeriğini resim çekerek sizlere okurlarıma göstermek istiyorum. Büyük ihtimalle size de bu e-posta gelmiştir veya gelecektir.

47

Yukarıdaki resmin en altındaki yazıya nota bakarsanız.
“İş veya okul aracılığıyla kullandığınız bir OneDrive hesabına sahipseniz, bu hesap etkilenmeyecektir.”
Diye bir ibare kullanmaktadırlar. Ne demek istedikleri abacık ortadadırlar. Kısacası ayrımcılıkta var.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.