/
/
Localhost WordPress Günçelleme Hatası Çözümü

Bu yazımda biraz önçe localhost da wordpress günçellerken aldığım hatanın çözümünü sunucam. WordPress kurulu bir localhost’ta günçellerken

\wp-includes\class-http.php on line 1597

hatası alıyorsanız çözümü basit. Hangi localhost server programını kullanıyorsanız kullanın bunu apachenin php.ini dosyası ile halledicez.

Ben UsbWebServer localhost programı ile anlatım sürüm ise V8.5 veya V8.6 sürümü farketmez. Yine aynı sekilde xampp serverde olabilir veya appserver de olabilir hiç farketmez hepsinin aşağıda bahsedeceğim ufak bir yükseltme ile sorunu halledeceğiz.

Wordpress Günçelleme Hatası Çözümü

Uzartmadan php.ini apache veya apache2 php.ini dosyanız nerede ise ki ben usbwebserver kullandığım php.ini dosyası setting klasörü içerisindedir. php.ini dosyasını acalım.

Wordpress Günçelleme Hatası Çözümü

max_execution_time

Wordpress Günçelleme Hatası Çözüm

diye aratalım ve yanındaki 30 sayısını yükseltelim ben 50 yada yetersiz ise 3000 bin yapıyorum. sizde kendinize göre bu sayıyı yükseltme işlemini yapın yazın.

Daha sonra localhost progrmınızı restart atın ve ya acıp kapatın en sağlıklısı localhost programınızı bütün uygulamaları durdurup programı kapatmanız ve yeniden başlatmanız.

Ve wordpress admin paneline girip yeniden günçelleme yapın. Not: daha önçe wordpress sayfanızı açıp bıraktıysanız sayfayı yenileyin.

Wordpress Günçelleme Hatası Çözümü

Not: Xapmp da php.ini dosyası ( C:/xampp/php/php.ini ) bulunmaktadır.

Sağlıcakla kalın.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.