/
/
Linux Sistem Özellikleri Scriptleri

Bu scriptler ile donanım sistem bilgileri öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki vereceğim 3 tane script de portable yani kurulumsuz php ile çalışır ve localhost gibi bilgisayarınızda işlemeyebilir. Bu scriptler sadece raspbery pi için değil hemen hemen tüm linux sunucularında calışmaktadır. Bazı sunucularında çalışmamasının sebebi paylaşımlı sunuculardan kaynaklı olup güvenlik önlemi ile kapatabiliyorlar.

1) Linux Dash Master

Linux Dash Master

Bu script sayfasına buradan ulaşabilir buradan ise takip edebilirsiniz. Bu scriptde ram , işlemci , disk , sistem bilgileri , internet ağ bilgilerini , kullanıcı bilgileri ile ilgili bir kaç vb.. öğrenebilirsiniz.

Not: Bu scriptde gerekli izinleri ftpden vermeyi unutmayın. İzinler için klasörün ve alt klasörlere 755 izini verin.

Demo olarak bakmak isteyenler bu adresden inceleyebilirler.

2) eZ Server Monitor

eZ Server Monitor

Önçelikle demo olarak online değilde resim vermek istiyorum kendi sitesinden bir resim.

Scirptin download sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Scirptin birde ssh den komutlarla yapabileceğiniz ufak bir yazılım mevcut isteyenler bu sayfayı inceleyebilirler.

3) PhpSysInfo

PhpSysInfo

Bu scriptin demosu mevcut değil web sayafasını inceledim ama demo olarak bir bilgiye ulaşamadım. Bu sayfadan ise bu scripte ulaşabilirsiniz.

4) Diğerleri

Hemen alttaki linkten arama yaparak daha bircok sistem özelikleri ile ilgili script bulabilirsiniz. Yalnız türkçe arama yapmayın sonuclar cıkmaya bilir. Buarada Kelime olarak arama yaparsanız daha cok bilgiye ulaşabilirsiniz.
https://github.com/

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.