Bir kaç bilgi vermekte fayda olacağını düşünüyorum. Öncelikle ico uzantılı resim kullanıcaz ve bu ico dosyasını değiştireceğiniz harddisk veya flash bellek yada sd kart gibi hangisinde kullanacaksanız o hdd içerisinde ico dosyasını bulundurursanız veya flash belleği başka bilgisayara taktığınızda ico dosyası gözükmeye devam eder ve simge görünmeye devam eder. Bu işlem hem sabit disklerde hemde taşınabilir sabit disklerde ve flash bellek sd kart gibi hepsinde görünür olmaya devam edecektir. Birde eğer biraz sonra paylaşacağımız örnekte inf ve ico dosyasını silerseniz nedemek istediğimi anladınız galiba bu gibi durumda eski simge dönüş yapacaktır.

Ayrıca son olarak eğer ki inf ve ico dosyasını sildiğiniz halde görünmeye devam ediyorsanız cache durumu ortaya girer ve bu durumda ya bilgisayarınızı yeniden başlatın ve bir süre elektiriğini kesin yada temp dosyasını temizleyin ve halen devam ederse görünmeye bir süre sonra normal dönüşüme girecektir.

Biraz önçe bahsettiğim gibi bu işlemleri hem harddisk hem taşınabilir harddisk hemde flash bellek yada sd kart gibi vb.. işlemlerde gerçekleştirebilirsiniz. Taki ne zaman siler yada bicimlendirirseniz o zaman simge silinir ve kaybolur.

inf uzantılı iceriğini önçelikle verelim ve bir iki acıklamada bulunalım. Bu dosyanın ismi şu şekilde olmalı.

autorun.inf

Kodları ise aşağıdaki gibi olmalı.

[autorun]
Icon=ico\hdd.ico
; Label=Dosyalar

Icon= kod karşılığı hangi hdd simgesini değiştircekseniz aynı alan da bulunmalı ve ico uzantılı yolun yeri yazılmalıdır. Örneğin D bölümün içeriğinde ico klaösrü ve hdd.ico dosyasını ekledim. Bu D olur E olur vb..

Ayrıca bu dosya “autorun.inf” dosyası üsteki içeriğine oluşturmalı ve “D” yerin diskin içeriğine atılmalı.

Eğer ve “Label=” diyer bir alan da oluşturdum bu ise diskin ismidir. Eğer ismini de değiştirmek istiyorsanız noktalı virgül silin “;” ve Label kısmın karşılığını kendinize göre doldurun.

Son olarak bir dosya veriyorum yada hazır dosya diyelim. Bunu da kendinize göre düzenleyip kullanabilirsiniz.


Hdd-Simge – Yandex Download – İndir
Yaptığımız çalışmayı indirebilirsiniz. Yandex bağlantılıdır.

Hepsi bu kadar.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bir Yorum Yazın