/
/
Gta 5 Türkçe Yama İndir Ve Detaylı Anlatım Basit

58

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere gta 5 yapımcıları türkiyedeki yerlerinden bir gta5 türkçe yama sitesi açarak ve cok kısa bir sürede türkçeleştirme işlemlerini yapmışlar ve ayrıca her günçelllemede kısa bir süre sonrada türkçe yama versiyonlarını günçelliyorlar. Aslında benim size burada anlatmam gereken şey ise türkçe yama işlemini nasıl gta 5 dosyalarına monte etmek. Yapılacak işlemler cok basit eğer gta 5 türkçe yamanın orjinal sitesinden indirip herhangi hata ile karşılaşıp kuramadıysanız. Bunun nedeni gta5 sürümün türkçe yama dolasıyla uyumluluk sağlamamasıdır.

Tamda bizde gtaturk.com sitesinden indirdiğiniz dosyayı gta5 dillerini veya oyununu türkçeleştiremediyseniz. Burada şuanda size anlatacağım işlem yani yol gerekiyor.

Önçelikle aşağıdaki siteden gta5 türkçe yama orjinal sayfasına girelim ve üst menüden “Sorun Yaşıyorsanız” linkine yani bağlantısına tıklayalım.

http://www.gtaturk.com/gtavturk/#sss…

Sıkça Sorulan Sorular” başlıklı konu altında;

buraya tıklayarak o sürüme uygun olan dosyayı indirin

buraya tıklayarak” linkine tıklayarak aşağıdaki link acılacak. Alltaki link belki değişebilir ilerde bu nedenle gtaturk.com sitesinden linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://www.gtaturk.com/gtavturk/manual/?25102015

59

Evet şimdi ise buradan örneğin:

Oyunun 678.1 versiyonu için

sürümünü indirelim ve içindekiler aşağıdaki 1 klasör ve 2 dosya cıkacaktır.

  1. update + update.rpf
  2. dinput8.dll
  3. OpenIV.asi

Şimdi bunlar elimizdeyken ilk önçe gta 5 oyununuzu nereye kurduysanız “update” klasörü içerisindeki “update.rpf” silin.

Sildikten sonra üstte örnekte sıraladığım klasörü ve dosyaları gta 5 oyunu nereye kurduysanız ana dizine atın.

Herşey bukadar. Artık gta 5 oyunu türkçe.

Not: 2020.06.28 tarihi itibari ile web sitesinin linklerini veya web sitesi adresini kontrol ettiğimizde web sitesinin dns’leri kapatılmış olduğunu fakettik bu yüzden bu sayfa geçerliliğini web sitesi açılana kadar yitirmiş olabiliir.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.