29
11
2018

Başlıkta belirttiğimiz gibi fileZilla dosya varsayılan düzenleyicini istediğimiz programı belirtebiliriz başta en çok kullanılan notepad++ ve diğerleri için benimde en çok kullandığım noteğad++ için kullanımı belirtip anlatıcam. Ne işe yarıyacak işimize diyebilirsiniz ama en ufak düzenlemede bile işimize gerçekten çok yarıyor. Buradaki amacımız anlatmak istediğimiz zaten anlaşıldığını umuyorum.

Öncelikle programımızı açıyoruz ve Üst menüden “Düzenle >> Ayarlar…” tıklıyoruz. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.

Daha sonra açılan pencereden sol sekmeden “Dosya düzenleme” tıklayıp sağ tarafında “Varsayılan Düzenleyici:” başlığı altında “Şu özel düzenleyici kulllanılsın” tıklayıp sağ taraftan “Gözat…” ile düzenleme olarak kullanacağımız programı seçiyoruz. Ayrıca programımızı belirledikten sonra “Her zaman varsayılan düzenleyici kullanılsın” butonu seçilmiş olmalı.

Oklar ile anlatmaya çalıştım ama ne kadar yararlı olur bilemiyorum bu sizin yorumunuza kalmış…

Şimdi programı kapatıp açalım ve test amaçlı bir hesabınızı açıp herhangi bir dosya ya sağ tıklayıp “Göster/Düzenle” açtıktan sonra programınız örneğin index.pho dosyası yada index.html dosyası notepad++ ile açılıyorsa ki ben notepad++ üzerinden gittim sonuç itibari ile açıldı ise bir yazımızın sonuna daha geldik ayrıca bir resimde verelim.

Bir daha ki yazımızda filezilla ayarları daha doğrusu bütün ayarlar nasıl sıfırlanır onu anlatıcam. Sağlıcakla kalın.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bir Yorum YazınXHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>