/
/
Failed To Connect Virtual Device Ethernet0 Hatası Çözümü

VMware Workstation 30 günlük bir deneme sürümü kurdum ve aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi konumuzun başlığından da anlaşıldığı gibi VMnet0 yani Ethernet0 hatası almaktaydım kısacası bu hatayı çözmek için bilgisayarımın bios ayarlarını bile karıştırdım ama bunun ile ilgili bir konu veya çözüme ulaşamadım.

44

Asıl yapmak istediğim programa kurduğum linux işletim sisteminde sanal ağ değilde bridged yani ağdaki orjinal ip adamaktı. Sonuç olarak

C:\Program Files (x86)\VMware\VMware Workstation

yolundaki

netadapter.inf

inf uzantılı dosyayı kuramamasıydı. Bu yola gelmem ve öğrenmem VMware forum ingilizce sitesinden bir kullanıcının konusuydu.

Not: Windows 10 ile uyumlu değilmiş. En azından 12.0.1 sürüme kadar. 12.1.0 sürümü windows 10 ile uyumlu.

Örneğin windows 7 kullanırken “VMware Workstation 12.0.1” kurulu programında sorun yaşamaz iken; Windows 10 geçiş yapıp aynı programı ve sürümü indirdiğimde Bridged kurulumunu gerçekleştiremiyor ve kullanamıyordum.

Windows 10’a geçiş yaptıktan sonra “VMware Workstation Pro 12.1.0” kurulumunu gerçekleştirerek eski sürümü kaldırdım ve tekrardan örneğin ubuntu kurulumu sonrası Bridget yani orjinal ip adamayı gerçekleştirebildim.

Sonuç olarak VMware Workstation son sürümünü indirip kullanmanızı tavsiye edicem. En azından windows 10 da 12.0.1 sürümü çalışmaz iken sonraki cıkan günçelememeler sonrası 12.1.0 sürümü sorunsuz kulanmamı gerçekleştirdim.

Son olarak aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Bridget kurulu gelmektedir. Ayrıca Bridged VMnet0 bağlı olduğu da görülmektedir.

45

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.