CyberPanel Günçelleme Yapma

Günçelleme işlemi için 1 satırlık kod ile ssh bağlantısından yapılarak bu işlemin sonuna gelinebilir. Peki günçelleme işlemi yaparak bize ne faydası olabilir düşünçesine kapılabilirsiniz. Daha bir kaç gün önçe cyberpanel kurulumundan sonra phpmyadmin çalışmadığını farkettik bu gün ise günçelleme işlemini yaptığımızda var olan dosyaların üzerine tekrar yazarak işlem sonunda phpmyadmin çalıştığını farkettik.

Yani update yapmak sadece paket günçellemesi işlemini değil ayrıca onarma işlemini de yaparak göz önüne almaktadır. Ve yeni php paketlerinide günçellemektedir.

Ayrıca günçelleme işleminden sonra var olan ek dosyalarımızı kontrol ettiğimizde silinmediğini de gördük. Siz yinede aşağıdaki işlemleri yapmadan önçe her ihtimale karşı yedeklerinizi alarak bulundurun.

Günçelleme işlemi ile ilgili bilgiler aşağıdaki bağlantıyı kullanarak detaylara ulaşabilirsiniz.

https://cyberpanel.net/docs/upgrading-cyberpanel/

Günçelleme yapılabilmesi için ssh bağlantısı yapmanız gerekiyor daha sonra aşağıdaki komutu ssh bağlantı kısmından başlatarak günçellemeyi başlatabilirsiniz.

sudo su
sudo su -
sh <(curl https://raw.githubusercontent.com/usmannasir/cyberpanel/stable/preUpgrade.sh || wget -O - https://raw.githubusercontent.com/usmannasir/cyberpanel/stable/preUpgrade.sh)

No: Komut değişikliğe gidilebilir bu yüzden yukarıda verdiğimiz linkten en günçel günçelleme komutunu inçelemenizi öneririz.

Günçelleme sonrasından reboot çekmeyi unutmayın.

shutdown -r now

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir