İco uzantılı resim kullanacağız ve bu ico dosyasını değiştireceğiniz harddisk veya flash bellek yada sd kart gibi hangisinde kullanacaksanız o hdd içerisinde ico dosyasını bulundurursanız gözükmeye başlar.

Eğer biraz sonra paylaşacağımız örnekte inf ve ico dosyasını silerseniz icon eski haline geri dönecektir..

Ayrıca son olarak eğer ki inf ve ico dosyasını sildiğiniz halde görünmeye devam ediyorsa cache durumu ortaya girer ve bu durumda ya bilgisayarınızı kapatıp bir süre elektiriğini kesin yada temp dosyasını temizleyin ve halen görünmeye devam ederse merak etmeyin eğer dosyalar yoksa bir süre sonra hdd simgeleri eski haline geri dönecektir..

inf uzantılı iceriğini önçelikle verelim ve bir iki acıklamada bulunalım. Bu dosyanın ismi şu şekilde olmalı. yanında ise ico uzantılı resim olmalıdır.

autorun.inf

Kodları ise aşağıdaki gibi olmalı.

[autorun]
Icon=ico\hdd.ico
; Label=Dosyalar

Icon= kod karşılığı hangi hdd simgesini değiştircekseniz aynı alan da bulunmalı ve ico uzantılı yolun yeri yazılmalıdır. Örneğin D bölümün içeriğinde ico klasörü ve hdd.ico dosyasını ekledim. Örneğin bu D olur E olur vb..

Ayrıca bu dosya “autorun.inf” dosyası üsteki içeriğine oluşturmalı ve “D” yerin diskin içeriğine atılmalı.

Eğer ve “Label=” diyer bir alan da oluşturdum bu ise diskin ismidir. Eğer ismini de değiştirmek istiyorsanız noktalı virgül silin “;” ve Label kısmın karşılığını kendinize göre doldurun.

Son olarak bir dosya veriyorum yada hazır dosya diyelim. Bunu da kendinize göre düzenleyip kullanabilirsiniz.

Hdd-Simge – Yandex Download – İndir

Linke tıklayarak örnek çalışmayı indirebilirsiniz.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.