Başlıkta belirtdiğimiz gibi android işletim sisteminizin klavyesini türkçe’ye yada istediğiniz klavye türüne dönüştürebilirsiniz. Biz burada Android işletim sistemini mobil olarak değilde bilgisayarımıza kurarak anlatımını gerçekleştirdik. Android işletim sistemini yaparken aşağıdaki mantığı kullanarak aynı şekilde çep telefonlarınızda da yapabilirsiniz. Belki aşağıdaki adımlar bire bir tutmasada mantık aynıdır.

Anlatımıza başlamadan önçe kullandığımız sürüm 7.1 üzerinden anlatımızı gerçekleştirdik ve sadece yazı olarak değilde resimler ile ‘de dilimizin döndüğünce anlatmaya çalışacaz.

Bu işlemleri yaparken ortalama 4 yada 5 adımda bitecektir ve sonuca ulaşacaksınız.

Hadi başlıyalım.. İlk ekran görüntüsünü verelim ve devam edelim burada yapacak birşey yok.

1. Adım

Yukarıdaki ilk ekran görüntümüzü paylaştıktan sonra ilk aşamaya geçebiliriz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Ayarlar kısmı açılır ve Diller ve giriş kısmına giriş yapılır.

2. Adım

Diller ve giriş kısmına giriş yaptıktan sonra en üstte bulunan Diller içerisine tekrar giriş yapıyoruz ve aşağıdaki görüldüğü gibi Türkçe kısmında ne kadar öneri varsa hepsini seçiyoruz biz Türkiye ve Kıbrıs olduğu için ikisini’de seçtik ve ikinci adımı da aşağıdaki gibi tamamladık.

3. Adım

Bu adımda bir önceki sayfaya geri dönelim ve “Sanal klavye” alanına giriş yapalım ve bu alanda ise tekrar “Android Klavye” alanına geçiş yapalım “Diller” seçeneğinden de “Sistem dillerini kullan” seçeneğini iptal edelim yani seçeneğini kapatalım not: Türkçe seçili kalsın aşağıda görüldüğü gibi.

4. Adım

“Fiziksel Klavye” alanına giriş yapıp aşağıdaki resimde görüldüğü gibi “Android Klavye (AOSP) – Türkçe” giriş yapıp Türkçe seçilmesi gerekir eğer seçili değilse tekrar seçikmesi gerekir.

Son

Son olarak aşağıdaki cıktı da görüldüğü gibi test edilebilir buda kanıtımız olsun.

Artık klavyeniz türkçe bu şekilde klavye dilini değiştirebilirsiniz farklı bir dil bilginiz var ise yine işlemler bundan ibarettir.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.