Android Bluetooth Kendi Kendine Açılıyor Sorun Ne Olabilir?

Bir kaç gün içerisinde gelen günçellemeler sonrasında yaşadığımız bluetooth açılması ve tekrar kapattığımız da ise yine aynı şekilde bluetooth açılması bize epeyce sıkıntıya sokmuş durumda. Bluetooth açık kalması güvenliği tetiklediği için en azından biz öyle düşündüğümüz için HES uygulamasından gelecek yeni günçellemeleri beklemek zorunda kalıyoruz.

Bugün bluetooth açık olduğunu farkettik ve epeyce telefonlarımızı kurcalamak zorunda kaldık daha sonra forumlarda dolanırken bir sitesinin HES uygulaması adı altında yazıya ulaştık HES uygulmasını tefonumuzun ayarlar altında bulunan uygulamalar kısmında uygulama yönetisi altında bulunan HES uygulamasına erişerek durdurmayı denedik daha sonra bluetooth kontrol ettiğimizde kapandı ve daha bir kaç saat açılmadı bir kaç saat sonra tekrar açıp kapattığımızda sorun ortadan kalktığını gördük. HES uygulamasını tekrar başlattığımız da ise yine bluetooth ile ilgili benzer sıkıntılar yaşamaya devam ettiğini gördük.

Bu tür sorunları Samsung Galaxy J5 de yaşarken Samsung Galaxy A7 de bu sorunları yaşamadık.

Son olarak başka bir sorunuz yok ise biz bugün HES uygulaması ile ilgili bu sorunu yaşadık. Sizler de başka bir uygulama ile sorunuz yok ise HES uygulamasını bluetooth ile ilgili sorunları inçelemenizi öneririz.

1 Comment

  • mehmet ali

    1) HES’ikaldırın (bu önerilmez)
    2) HES’i kaldırıp tekrar kurun ama yoğunluk vb bakmayın anında uygulama aktif oluyor ve bluetoohtu tekrar açıyor
    3:Ayarlar/Uygulamalar/Durmaya zola yolunu izleyerek HES’i pasif yapın gerektiğinde tekrar aktif yaparsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir