/
/
Administrator Şifre Değiştirme Windows 10

Windows 10 administrator şifresini değiştirmek için 3.cü part programlar var elbette bunları usb veya cd ye yazarak bu şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz ama ben şuanda windows 10 üzerinden windowsun administrator şifresini değiştirmeyi ve bir kaç detaya inicem.

Şimdi ise ilk önçe bir resim verelim. Bu resim herhangi bir windows 10 kullanıcı hesabından çekilmiş ve burada “lusrmgr.msc” nin tanıtımı yapılmıştır.

68

Evet yukarıdaki resmi inçeledikten sonra ise hemen aşağıdaki kodu tanıtalım.

lusrmgr.msc

Bu kod bizim windows 10 da kullanıcı hesaplarına ve grublara ulaşmamızı yönetmemizi sağlıyor. Tabi bunlar kısıtlı olarak yani gelişmiş değil. Ama isterseniz farklı kullanıcı hesaplarını silebiliyorsunuz.

Yukarıdaki kod ister çalıştır penceresine istersenizde windows 10 da sol atta bulunan arama yerinede yazabilirsiniz. Böylelikle windows 10 ile çalışsan kendi programı arka plandan açılmış olacaktır.

Ve buradan neler yapabileceğimizi sırayla özetliyelim.

  1. Silme işlemi
  2. Parola değiştirme “Administrator dahil”
  3. Yeniden adlandırma
  4. Kullanıcı hesabına “Takma AD” veya “Açıklama” ekleyebilme
  5. Kullanıcı parolayı değiştirememe yapma
  6. Kullanıcının parolasını herzaman geçerli yapma
  7. Hesabı silmeden devre dışı bırakma

Yukarıdakileri sıraladıktan sonra bu işlemleri yapabilir ve belkide benin bilmediğim daha cok seçenekler olmuş olabilir en azından ben bunları biliyorum diyebilirim. Bunlar bana yeterli gibi gelmesede işimizi görüyor.

Örneğin şifrenizi unuttunuz guest veya administrator hesabı olarak oturum actığınızı var sayıyorum ve bu yöntemle hesaplarınızı yönetebilirsiniz.

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.