/
/
Need For Speed World Portable

Arkadaşlar anlatımım sadece 64bit sürümler için geçerlidir. Bizim yapmak istediğimiz sadece kurulu need for speed world bu oyunun portable biçiminde kullanmak. Örneğin format attırdığımız zaman veya kendimiz format attığımız zaman need word speed word oyunun silindiği zaman tekrar tekrar oyunu yüklemek zorunda kalmıyacağız. Bu işlemi yaparken herhangi bir program kullanmamıza gerek yok ama sadece winrar dosyasına ihtiyacımız olabilir bu işlem için se sadece isteğe bağlıdır.

Hemen kısa kısa işlemleri anlatmaya başlayalım. Öncelikle oyunu buradan indirip oynmaya başlayabilirsiniz. Online oyun olduğu için ise mecbur üye olmak zorundasınız. Neyse oyununuzun kurulu olduğunu ve oyun giriş veya cıkış larında bir sorun olmadığınız farzediyorum. Şimdi bu oyunlar C ‘de yer alıyor eğer yerini daha önçe değiştirmediyseniz.

Bu oyun dosyasının kurulum dosyası aşağıdaki gibi yer almaktadır.

C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\Need for Speed World

Ve oyun içeriği ise yaklaşık şuan baktığımda bendeki oyunun boyutu ve biraz oynadığımıda katarsak 3.93Gb yer almaktadır.

Oyun dosyaları ise aşağıdaki gibi şu klasör’de yer almaktadır.

C:\ProgramData\Electronic Arts\Need for Speed World

Klasörlerin yerinide öğrendiysek bizim amacımız olan silinmemesine sebeb yer vermek için ProgramData klasörü içerindeki oyunun klasörünü diğer disklere kopyalamak ve daha sonra istediğiniz zaman temiz windowsa setup ile kurup bu yedek aldığınız klasörü oyunu başlatmadan yerine tekrar dan kopyalamak hepsi bu.

Not: Bende 419.25MB bir günçelleme yapıyor ama bu günçellemeyi nereye yaptığını anlayamadım. Eğer günçelleme ile ilgili anlayan arkadaşlarımız varsa bizimle paylaşırsa onuda bu konu altında paylaşabilirim. Örneğin birde resim eklim bahsetttiğim günçellemeden..

Need For Speed World Online

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.