/
/
1 Mayıs Sonrası BTK Bize Neler Getirtti – İnternet Tarifeleri Bilgisi

Ben türksat kablo üyesi yani kullanıcısıyım bu yoldan giderek sizlere türksat kablo üzerinden 1 Mayıs sonrası bize BTK yani “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu” kelimelerinin baş harflerinden oluşan sizlere yani bizlere neler getirildi açıklamasında bulunucam. Aslında neden 13 gün beklediniz diyebilirsiniz bunun nedeni nerde ne oluyor tarifemde ne bitiyor gibi bunları gözlememdi bu yüzden biraz geç oldu ama yazım umarım düzgün olucak.

1 Mayıs’da türksat kablo eski kampanyaları durdurdu ama süper online sayfasında kampanyaları birazdaha bekletti ayrıca türksat kabloda ilk 2 günde yeni kampanyalar gelmeye başladı ve 5 gün içinde herşey türksatda yerine oturdu. Bugün türksatta kampanyaları inçelediğimde 50TL çivarı altında kampanya olmadığını görmekteyim. 1 Mayıs önçesi 10TL ye dahil kampanya vardı engelli tarifeleri 25TL ‘ydi. 30 TL ‘ye bile tarife bulunurken bugün bunlara malesef cok uzağız. Yeni tarifelerde oynama yapılırmı yada yeni tarifelerde yine bu limitlerde fiyatlar az küçük üçretler olurmu bilinmez ama 2019 bizim için fiyatlar konusunda korkutucu olabilir. Ben bu konuda değinmek istediğim bugünden 2019 ‘a baktığımda korkutucu bulmamın sebebi kotalı paketlerin türksatta 50TLden süper onlineden 70TL ‘den satılıyorsa ve bizler ve AKKHAYIR diyenler 1 Mayısda şoka uğradıysa 2019 ‘da bizi neler bekliyor kim bilir belkide bu gün 25MB hız sınırsız limitsiz intenerten 170TL ve üstü satılıyorsa ve biz bu fiyatı ödemek zorunda kalırsak vay türkiyenin haline. Aslında biz akk varken hangi kampanyayı kullanırsak kullanalım 3Mb düşdüğümüz için 90TL lik üçret ödesekte ödeyelim aslında biz akk değil asıl üçret verdiğimiz hız 3MB hız internetdi. Bugün yani 1 Mayıs sonrası yine 24Mb hız olan kullanıcı 8Mb ‘e üçret ödüyor. Asıl gerçek bu BTK ‘nın da firmalardan bir kazancı varki firmalar ile kafa kafa’ya verip bugün AKK kaldırıp kota getiriyor gülüncek kısım ise 1Gb başına üçret almaları. Bu konu ile ilgili ortalık kısışmadan burada nokta koyuyorum ve diğer konuya geçiyorum.

İsterseniz gelin 1 Mayıs sonrası AKN’ye devam eden sözleşmeleri hangi hıza düşecek belirleyelim. Bu arada nedendir bilirnmez ama süper online kota ile akk ve tv , tel birlikte satmaya devam ederken türksat kablo sadece akıllı sınırsız , kota , simetrik ve sadece sınırsız paketlerine yer vermiş durumda bu konuya birazdan değinecem.

Şimdi aşağıda görüldüğü gibi AKN ile devam eden kullanıcıların düşeceği hız aşağıda türksa kablo sitesinden kullanıcılarına duyurulmuş.

Ayrıca geçe saatlerinde akn sayılmıyor bu demek oluyorki akn paketleriniz bu saatlerde trafikten sayılmıyor ve eğer akk ‘den paketlerinizi harçamışsanız ve yine 24Mb hız olan 8Mb düşüş yaşadıysanız geçe yine 24Mb hıza cıkartılıyorsunuz. Türksat kablonun duyurusu ise aşağıdaki konuyu okumaya devam edebilirsiniz.

Türksat kablo web sitesinden yine aynı şekilde kotalı tarifeleri listelemiş yalnız göze kota üçretleri göze çarpıyor 0.50TL olmuş 1 Mayısın ilk gününde bu üçret bilgisi 2TL idi yani 1GB basına 2TL alıyorken bu fiyatlar aşağıya çekilmiş. Süper onlineden bununla ilgili bir bilgiye ulaşamadım ama 1 Mayısda 1TL alınacağı bilgisini vermişlerdi şuanda fiyatlarda değişiklik oldumu bir bilgim yok süper online sitesinden ise bir kaynağa ulaşamadım. Bu konu ile ilgili yorum kısmına link bırakırsanız sayfaya ekleriz.

1 Mayıs’dan sonra türksat kabloya yine bir uygulama gelmiş bu ise belli saatler arasında belli hızlar kullanıyorsunuz. İsmi ise Akıllı Sınırsız ismini vermişler. İlk başta kafa karıştırıcı gibi gelsede hiç de görüldüğü gibi değil aslında yine türksat kablodan bununlar ilgili bir cıktı aşağıda bulabilirsiniz. Bununla ilgili anlatılcak bişey yok. Diyebileceğim tek şey türksat kablonun bu uygulamanın fiyatlarını düşürüp hızların arttırmasını dilemekten başka diyecek bişeyim yok.

Türksat kablo’da aynı şekilde dilerseniz simetrik internet var ama kampayalara baktığımda hiç bir kampanya göremiyorum. Yine bu tarifeyi seçmek sıkıntılı çünkü fiyatı 200TL den başladığı gibi size kampanya olmadan 300TL üzerine size bir fiyat biçilebilir. Yine tüksat kablo müşterilerisine arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Simetrik İnternet anlamaı ise aynı şekilde upload ile download hızlarının bir aynı limitte olmasıdır.

Bir diğer tarife ise sınırsız tarife aynı şekilde türksat kabloda olduğu gibi süper online ve diğer şirketlerde sınırsız tarifeler var. Bu sınırsız tarifeler isminden ‘de anlaşıldığı gibi hiç bir limiti bulunmayan hızlardır. Türksat kablo veya diğer internet şirketlerinden kampanyaya dahil sınırsız internet alırsanız kota yada akn olmaksızın hiç bir saatte hız düşüşü yaşamadan gönül rahatlıyla internetinizi kullanabilirsiniz. Yalnız fiyatlar 1 Mayıs önçesi gibi aynı hiç bir değişiklik olmamış.

20 Mbps ve üzeri hızlar Docsis 3.0. modem kullanılmaktadır diğer adı ise yeni nesil çünkü 2.0 docsis modemde 20Mb üzeri hız interneti kullanamıyorsunuz türksat kabloda modem alırken modeminizin docsis 3.0 desteklediğinden emin olun aynı şekilde süper online ‘de modemlerin en fazla ulaşabileceği hız limitleri vardır süper online için modem alırken en yüksek hız limiti öğrenmeniz ‘de fayda var.

Son olarak bu sayfada yazılanlar kötülemek gibi düşünülmemesi tam aksine bir küçük bilgidir. Bizim kınadığımız tek şey akn ve kota’dır yine dediğim gibi kınamak olup kötülemek değildir. Bunlar zaten hayatımızda var olan şeyler düşündüğünüz olmamış şeyi olmuş gibi gösterdiğimi düşünüyorsanız bir kaç link verelim hemde kaynak olsun.

Tüksat Kablo internet tarifeleri sayfası.
www.turksatkablo.com.tr/…Tarifeler

Tüksat Kablo internet kampanyaları sayfası.
www.turksatkablo.com.tr/…Kampanyalar

Süper Omline FİBER kampanyaları sayfası.
www.superonline.net/…fiber-kampanyalari

Süper Omline ADSL kampanyaları sayfası.
www.superonline.net/…adsl-kampanyalari

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.