/
/
1 Mayıs 2017 Yeni BTK Uygulaması Kandırıldık mı ?

Merhaba sevgili okurlarım şuan tarih 30 Nisan 2017 Yarın yeni uygulamaya geçicez derken yeni uygulama ile bir duyuru yapan Super Online yani Tükcell bizi şoka uğrattı. BTK ‘nın 1 mayıs için düşünçelerini ve 1 mayısta nasıl bir uygulamaya geçiş yapılacağını paylaşmıştı ama ne hikmetse bugün süperonline nin bir duyurusuyla facebok ve siteler kitlenmiş durumda birazdan açıklama getireceğim yeni uygulama ise kan dondurucu bir olay. Çünkü BTK daha önçeki aylarda paylaştığı 1 mayıs için uygulaması sadece geçe akk geçe saat 2 ile sabah saat 8 arası akk sayılmamasından ve diğer uygulama ise bir hızın bellli bir hıza düşmesi idi yani 24mb hız kullanan 16mb hıza düşmesi planlanıp herkesin 3mb hız kullanması olmayacaktı. Önçelikle 1 mayısta planlanan hızlar şöyle idi.

Adil kullanım kotası hız limitleri aşağıdaki gibi düzenlenmesi.

  1. 8 – 16Mbps arası AKK’den sonra 5Mbps,
  2. 16 – 24Mbps arası AKK’den sonra 8Mbps,
  3. 24 – 50Mbps arası AKK’den sonra 16Mbps,
  4. 50 – 100Mbps arası AKK’den sonra 24Mbps,
  5. 100 – 500Mbps arası AKK’den sonra 32Mbps,
  6. 500 – 1000Mbps arası AKK’den sonra 64Mbps

Ayrıca geçe 2 ile sabah 8 arası adil kullanım kotasından yararlanmayıp kendi hız limitlerine arttırılacaktı.

Ama ne hikmetse bugün bu düzenleme yerine başka bir uygulama yerine geldi. Daha önçe kullanacılarına verdiği bu uygulama malesef yerine getirilmedi BTK sitesindende bu düzenleme için bu limtleri ve geçe uygulamasını paylaşmıştı.

Bugün süperonline paylaştığı bu duyurusunu malesef bu uygulamanın değiştiği kanaatine yerine gitirildi. BTK dan halen bir açıklama gelmezken gün içerisinde bir açıklama bekleniyor kullanıcıların en azından bunun doğruluğunu BTK ‘nın ağzından test edip duymalarını istiyoruz istiyorlar.

BTK sessisken halen herkez şokta biraz sonra yayınlayacağım süperonline nin duyurusunu okuyacaksınız. Bazıları bu uygulamanın şuanda sözleşmenin devam edenleri ilgilendirmediği söylensede yeni kullanıcıların bu uygulamaya maruz kalacakları kesindir söylentisinde. Süperonline duyurusunu paylaştığı için buarada kesin diyoruz.

İsterseniz şimdi süperonline duyurusunu paylaşalım.

Aşağıdaki resimde akk ile akıllı kota geçişimine yer aldığı bilgini bulunmaktadır. Biraz sonra açıklama yapıcaz bu konuda.

Şimdi ise yukarıdaki duyuru ile birlikte yayınlanan kota bilgileri ve fiyat bilgilerini aşağıda paylaşalım.

Yukarıdaki süperonline ‘nin duyurularını paylaştık ve daha önçe 1 mayıs 2017 geçiş yapılağı uygulamayıda kısa kısa anlatmıştık şimdi anladıkki BTK eski uygulamayı kaldırıp yeni uygulama getirdiği söylenmekte ve anlaşılmaktadır. Buarada halen BTK dan bir açıklama olmayıp BTK sitesindende bir paylaşım bununla ilgili yoktur.

Biz şimdi bu durumda ne anlıyoruz Süperonline böyle bir hamle yapması doğrumu bilinmiyor ama Aynı şekilde Türksatında bu işin içinde olduğu ve süperonline 1GB dan 1 lira alıyorken Türksat ise 1Gb kota aşımından 2 lira alaçağını bilgilendik. Ama türksatın böyle bir duyuru yapmadığıını görmekteyiz sadece duyumdan ibarettir.

Bu uygulama bize akk ile akıllı kota getirdiğini görmekteyiz. Anlıyoruzki BTK böyle karar aldıysa 90 lara geri döndüğümüzü ve halen ileri gitmeyip gelişmediğimizi anlamaktayız. Bu arada neden böyle yeni karar aldığını akk varken bile daha beter bir duruma düştüğümüzü bile bile yol çizerken bizim bilmediğimiz bişeylermi olduğu şirketlerle BTK arasında halen bir bilgi sahibi değiliz.

Düşünsenize 24mb hızınız ve 50GB kotanız var 2 gün içinde bu kotayı aşıyorsunuz. 30 günde 2 günde bir 50 gb kota aşıyorsanız. 30/2=15gün yapar 15*50gb=750gb yapar demekki 1lira*750gb=750Lira yapar buda demek oluyorli 2günde 50gb kota aşıyorsanız 750lira kota almak zorundasınz tabi bir sınırlama yoksa : ))) Ne kadar sinir bozucu değilmi. Yani film izlemeleri unutun oyun indirmeyi bırak online oyunları bile oynayamazsınız videoları izleyemezssiniz 15 dakikada 720p film izliyosanız 1gb gitti zaten : ))) bakmayın yaa gülememe sinirden gülüyorum. Neyse

Artık internet kafelere gitmek şart oldu nedemek istediğimi galiba anladınız

Bu Sayfa İçin Etiketler ?

Bu Yazı Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.