İsmim Engin trabzonluyum genelde vaktimi bilgisayar başında harçıyorum bazen programlama ile uğraşırken bazen’de web tasarım kodlamasıyla uğraşıyorum. Ama vaktimi çoğunlukla steam de geçiriyorum online oyunlar gerçektende hem vaktinin nasıl geçtiğini anlamıyorsun hemde vaktimi cok alıyor ama ne yapsam oyunlardan vazgeçemiyorum helede knıght steama düşünce gelde oynama diyorsun bu arada knight online steamda üçretsiz ama serverler farklı en azından yinede oyuncu kitlesi fazla ve hemde orjinalindeki gibi üçretli telefon onayı yok. Neyse bide internetden donanım sorunları ve çözümlerine bakıyorum kişisel olarak yapmasamda bilgi güçtür diyorum en azından bilgi sahibi oluyorum. Sonra VirtualBox kurduğum ubuntu ve centos ile kendimi geliştirmeye çalışıyorum kaynaklara ise yabancı sitelerden alıyorum sebebi ise ülkemizde malesef linux ile ilgili türkçe kaynak yok birileri cıkarsa bile bir süre sonra kapatıyorlar siteyi kendileri yani kalıcı değil bu yüzden biraz önçe dediğim gibi arama motorları cok işe yarıyor. Size tavsiyem ben nekadar oyun hastası olsamda oyunlarda yada saçma sapan youtubede videolar izleyeceğinize herhangi bir kodlama yada bir projeye adım atın yine youtubede cok güzel herhangi örneğin web kodlaması ile ilgili php yada html css cok bilgi var bunlara bakın kendiniz bi yandan yazın bunlarla uğraşın. Destek alacağınız türkçe forumlarda var.

Ben spor yapmaktan çok koşmayı severim ilk okul 5 de kupa maçlarında hızlı koşuyorum diye isim vermicem sınıfımızın takım lideri beni defansa almıştı ama neydi be bir kişi bile geçirmezdim neyse : ) daha sonra bir ilin isim vermicem alt yapısında oynadım 6 ay ama 89 ları artık almıyoruz diye bizi komple alt yapıdan cıkardılar sebebini bilmiyorum sadece 90 lılar ile devam edicez dediler tek bildiğimiz bu. Bunuda geçtik 2 seneye yakın fotoğrafcılıkta çalıştım photoshop ile çalışıyordum neyse yeri önemli değil. Daha sonra bir kaç işe daha girip cıktım odup budur çalışamıyorum bazı sebeblerden dolayı buraya değinmicem. Yazımın başında anlattıklarım gibi bilgisayarda kendimi geliştirmeye devam ettim. Bazen başkalarına yardım ettim bazılarına ise forumlarda.

Çok mail adresi değiştirdim sebebi ise durumumuzdan dolayı kapanan telefon numaram yenisini aldığım zaman mail adresimin telefon numarasını değiştirememem di değiştiremiyordum yani bu yüzden mecbur yeni mail adresi açmak kalıyordu. Örneğin halen hotmailin telefon numarasını değiştiremiyorsun bu halen geçerlidir.

Şimdilerde ise yine bilgisayar başında vaktimi harçarken ilerlemiş kodlar ile uğraşmaya devam ediyorum. Aklımda büyük bir projeler var ama tek kişilik bir ekiple olacak bir mesele değil 1 seneye yakın bilenler bilir grafikleri cok iyi bir yulgang 2 cıkarmışlardı bende böyle birşeyin beşinde olmak var aklımda ama dediğim gibi iyi bir oyun grafiklere özen gösteren bir firma olmak isterdim. Yada neden olmasın bir hosting firması ucuz ve güvenilir şuanda yıllık 70TL yede var 300 Lirayada var sebebini söylemicem ama 300 liraya bir vds alsanız ve içeriğiyle siz uğraşsanız bence daha iyi ama linux bilenler için söylüyorum neyse bende bir hosting …

Başka başka nediyeyim bilmem ki kendimi tanıtim derken başka konulara değindik. Neyse bu yazıyı okuyanlar lütfen iletişim kısımdan özele girecek konular sormasınlar çevap vermicem.